Przewaga rynkowa tylko dzięki ITM Polska
Z roku na rok polskie firmy produkcyjne coraz bardziej doceniają znaczenie innowacyjności dla kształtowania swojej pozycji konkurencyjnej, tak na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Mimo niepewnych czasów, lecz sprzyjającej koniunktury w sektorze przemysłu, polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych i inwestują w budowę zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego pozwalającego im na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – rozwijanie i doskonalenie oferowanych towarów i usług.
Początek czerwca to termin, który każdy przedstawiciel branży przemysłowej ma zapisany w kalendarzu i zarezerwowany na wizytę w Poznaniu. To właśnie tu, w stolicy Wielkopolski, w dniach 7-10 czerwca 2016 r, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, spotykają się liderzy z sektora innowacji, miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowoczesnych rozwiązań. W tym czasie w Poznaniu prezentowany jest także dorobek inżynierów, zespołów projektowych i jednostek naukowych – najnowocześniejsze metody, które trafiają na grunt przemysłu, umożliwiając zwiększenie wydajności urządzeń, optymalizację pracy zakładów produkcyjnych i podniesienie rynkowej atrakcyjności i konkurencyjności firm. Targi ITM Polska to ważny punkt na drodze do tego, by stać się firmą przyszłości i sukcesywnie wprowadzać zmiany wynikające z koncepcji Przemysłu 4.0.
Wiedza kluczem do sukcesu!
Choć do rozpoczęcia tegorocznej edycji targów Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2016 pozostały jeszcze nieco ponad 3 miesiące to już wiadomo, że przedsięwzięcie to z pewnością zapisze się na mapie kluczowych wydarzeń branży jako najważniejsze i najbardziej efektywne. Dzięki staraniom organizatorów, nakierowanych na oczekiwania przedstawicieli sektora przemysłowego i technologicznego, zarówno bogata oferta wystawiennicza, jak i program towarzyszący targom zadowolą najbardziej wymagających profesjonalistów z obszaru szeroko pojętej obróbki metalu.
Nie lada gratką dla wszystkich obecnych na targach jest temat przewodni tegorocznej edycji ITM Polska – „Przemysł 4.0” i związana z tym zjawiskiem cyfryzacja i zaawansowana automatyzacja produkcji przemysłowej oraz szereg wprowadzanych nowoczesnych zmian na grunt polskiej gospodarki. Produkcja zintegrowana w sieci to przyszłość branży, o czym doskonale wiedzą organizatorzy targów ITM Polska 2016 - podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z działaniem nowych technologii, napędzających zmiany modelu produkcji. Dlatego warto się pospieszyć i już dziś zapewnić sobie udział w tym wyjątkowym projekcie oraz współtworzyć go z największymi graczami rynku.
Wszyscy, którzy pojawią się na ITM Polska 2016 będą mieć zapewniony dostęp do fachowej wiedzy i nowatorskiej myśli inżynieryjnej. Poprzez możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie seminariów, warsztatów oraz konferencji, jak również zwiedzenia ekspozycji podzielonej na salony tematyczne (Salon Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów HAPE, Salon Obrabiarek i Narzędzi MACH-TOOL, Salon Metalurgii, Hutnictwa, Odlewnictwa i Przemysłu Metalowego METALFORUM, Salon Technologii Obróbki Powierzchni SURFEX, Salon WELDING oraz Salon Nauka dla Gospodarki), obecni na targach będą mogli znacząco podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć istotne informacje i nawiązać perspektywiczne kontakty.
W trakcie trwania targów Stowarzyszenie Stal Nierdzewna oraz Polska Unia Dystrybutorów Stali przygotują seminaria tematyczne, poruszające bieżące wykorzystanie tych materiałów oraz problemy wynikające z uwarunkowań rynkowych.
Wydawca magazynu Nowa Stal zorganizuje konferencję poświęconą rodzimej branży aluminium. Jej celem będzie wskazanie obowiązujących trendów oraz potencjalnych kierunków rozwoju jednego z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki.
Wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy i podniesienia kompetencji będzie także seminarium przygotowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, zorganizowane dla przedstawicieli branży zgromadzonych wokół salonu Surfex. Także tutaj zorganizowany zostanie Poligon Umiejętności, którego przygotowaniem zajmuje się redakcja czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe”. Jest to niezwykle istotne forum przepływu wiedzy i informacji o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie obróbki powierzchni.
W trakcie trwania targów ITM Polska, odbędzie się również druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST - unikatowego wydarzenia, organizowanego z myślą o odlewniach, producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki.
Efekt synergii, wywołany oddziaływaniem na siebie pokrewnych branż, dodatkowo spotęgowany będzie przez przygotowywane w tym samym czasie Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz towarzyszące im spotkania matchmakingowe - Subcontracting ITM Meetings.
Z innowacją za pan brat
Dzięki kooperacji z podmiotami z branży szeroko pojętej obróbki metali, targi ITM Polska 2016 nabierają nowego wymiaru - zyskują status miejsca dialogu osób zainteresowanych tematyką innowacji i nowoczesnych technologii, jak również wyznaczają kierunki rozwoju, w jakich przedsiębiorstwa powinny zmierzać. Stanowią także bardzo korzystną formę promocji. Tegoroczna edycja targów to kompleksowa oferta adresowana do rodzimych i zagranicznych firm produkcyjnych, które swoją strategię budowania przewagi rynkowej nad konkurencją opierają na korzystaniu z dorobku wykwalifikowanych inżynierów oraz ekspertów z zakresu automatyki przemysłowej. W terminie 7-10 czerwca 2016 r. teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tętnić będzie odgłosami pracy maszyn i narzędzi do szeroko pojętej obróbki metali, rozmów w kuluarach oraz zgrzytów długopisów symbolizujących podpisywanie umów. To właśnie tu będą wszyscy, którzy, podążając za ideą Przemysłu 4.0, nie stoją w miejscu i nieustannie szukają nowych metod optymalizacji procesów, podnoszenia wydajności, jakości oraz szeroko pojętej sprawności biznesowej.
Szczegółowe informacje o targach ITM Polska: www.itm-polska.pl