55. SYMPOZJON „Modelowanie w mechanice” w Ustroniu
22 lutego br. w Ustroniu, podczas 55-tego SYMPOZJONU „Modelowanie w mechanice” – najważniejszej konferencji naukowej uczelni technicznych w Polsce, po raz pierwszy w historii odbędzie się wyjątkowe konwersatorium pt. „Technologia druku 3D w ujęciu przemysłowym wraz z prezentacją firm z branży druku 3D”.
Wystąpi na nim czołówka firm działających w segmencie profesjonalnego druku 3D, która zorganizowała nie tylko świetne wykłady lecz również zaprezentuje szereg ciekawych rozwiązań jak i case studies z zakresu technologii przyrostowych.
Organizatorem konferencji jest od lat gliwicki oddział Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej przy poparciu Komitetu Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. Podczas SYMPOZJONU „Modelowanie w mechanice” spotykają się naukowcy z różnych stron Polski, z różnych uczelni i ośrodków PAN-u, aby dyskutować o problemach szeroko pojętej mechaniki.
Teraz po raz pierwszy konferencja zostanie wzbogacona o dodatkowy panel poświęcony drukowi 3D.
W Konwersatorium wezmą udział:
- 3D Lab – dystrybutor marki 3D Systems
- 3DGence – producent drukarek 3D drukujących w technologii FDM
- Bibus Menos – dystrybutor marek EOS i Stratasys
- CadXpert – dystrybutor marek MakerBot, Blueprinter i ESI
- IJ Paliga – czołowa firma usługowa specjalizująca się w profesjonalnym druku 3D
- Materialise – największa firma świadcząca usługi druku 3D na świecie
- Wadim Plast Narojek Sp.j. – dystrybutor marki SLM Solutions.
- FabLab Kielce – organizacja stojąca m.in. za targami Dni Druku 3D w Kielcach, jak również drukarką 3D drukującą z ceramiki i różnego rodzaju mas – GAIA Multitool
- SMARTTECH – producent skanerów 3D
- Solveere – dystrybutor marek EnivisionTEC, MCor, TPM i TierTime.
Oto co zaprezentują poszczególni wystawcy:
3D Lab – dystrybutor 3D Systems
Firma 3D Lab poprowadzi wykład pt. „Profesjonalne prototypowanie i cyfrowa produkcja w 3. wymiarze„. Tematyka wykładu to m.in. technologie przestrzenne wykorzystujące rozwiązania 3D Systems.
3DGence
Firma 3DGence – jedyny przedstawiciel segmentu niskobudżetowych drukarek 3D, poprowadzi wykład „Na co warto zwrócić uwagę kupując drukarkę w technologii FDM„, w którym zaprezentuje najważniejsze niuanse związane z technologią druku 3D z termoplastów w kontekście tej klasy drukarek 3D.
Bibus Menos
Kompletny silnik turbowałowy wykonany w technologii DMLS na uniwersytecie Monash
Źródło: Uniwersytet Monash – Melbourne
Bibus Menos to jeden z najbardziej znanych dystrybutorów drukarek 3D w Polsce. Przedstawiciele tej firmy poprowadzą wykład dotyczący problemów technologii selektywnego, laserowego przetapiania proszków metali DMLS/SLM w istniejących wdrożeniach produkcyjnych jako pole do innowacji i komercjalizacji wyników badań.
CadXpert
Firma CadXpert, dystrybutor drukarek 3D MakerBot, Blueprinter oraz profesjonalnego oprogramowania do cyfrowego prototypowania ESI, zaprezentuje absolutną nowość na rynku polskim w postaci technologii MovinLight autorstwa francuskiej firmy PRODWAYS. Poruszy również kwestie technologii SLS.
FabLab Kielce
FabLab Kielce – twórcy unikalnego na skalę światową wielofunkcyjnego urządzenia GAIA Multitool, wystąpią z wykładem pt. „Technologia druku 3D masami na przykładzie druku gliną„. Zaprezentują podczas niego autorską technologię druku 3D różnego rodzaju masami ceramicznymi, która ewoluowała z popularnej technologii FDM.
IJ Paliga
Firma IJ Paliga to jedna z najbardziej cenionych firm usługowych w kraju, która zaprezentuje swoje flagowe case study w postaci wykładu pt. „Formy wtryskowe wykonywane w technologii przyrostowej„. Przedstawi jak przy pomocy technologii druku 3D z żywic światłoutwardzalnych (MJM) zoptymalizowała koszty i czas tworzenia form do wtrysku.
Materialise
Firma Materialise – polski oddział największej firmy usługowej z branży druku 3D zaprezentuje wykład poświęcony wykorzystaniu technologii SLS.
SMARTTECH
Firma SMARTTECH – pierwszy w Polsce producent skanerów 3D i jeden z pionierów skanowania 3D na świecie, wygłosi wykład pt. „Wykorzystanie skanerów 3D SMARTTECH w przemyśle. Inżynieria odwrotna i kontrola jakości„. Na konkretnych przykładach zostaną omówione możliwości wykorzystania skanerów do efektywniej kontroli jakości i inżynierii odwrotnej. Dyrektor Działu Pomiarów SMARTTECH podzieli się swoim doświadczeniem odnośnie doboru parametrów urządzeń do poszczególnych zastosowań w wielu dziedzinach przemysłu.
Solveere
Firma Solveere – dystrybutor niemieckich drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych EnvisionTEC, przedstawi wykład pt. „Technologia 3SP – szybkie precyzyjne prototypowanie„. Będzie on obejmować zakres działania technologii w przemyśle, jak również samą zasadę jej działania z naciskiem na urządzenie wielkogabarytowe.
Wadim Plast Narojek Sp.j.
Firma Wadim Plast Narojek Sp.j. – dystrybutor marki SLM Solutions, wygłosi wykład pt. „SLM – selektywne stapianie proszków metali wiązką lasera„, w którym zaznajomi słuchaczy ze specyfiką technologii druku 3D z metalu.
Weź udział w konferencji
Udział w konwersatorium poświęconemu technologii druku 3D jest dostępny dla każdego! Koszt uczestnictwa to zaledwie 50,00 PLN, w ramach którego uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wykładów w/w firm, obejrzenia maszyn i eksponatów jakie będą prezentowane oraz wzięcia udziału w rozmowach z przedstawicielami profesjonalnej branży druku 3D. W cenie jest wliczony obiad.