Wzornictwo-Biznes-Zysk – ucz się od tych, którzy osiągnęli sukces
Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza do udziału w nowym projekcie Wzornictwo-Biznes-Zysk.
Jeżeli jesteś:
Przedsiębiorcą, który chce zrozumieć zasady pracy zespołu projektowego mającego wdrożone projekty, przynoszące wielokrotne zyski
Projektantem, który chce poznać oczekiwania i potrzeby przedsiębiorców tak, aby przyszła współpraca była korzystna i owocna dla obu stron
Studentem wzornictwa, lub absolwentem tego kierunku, który chce w praktyce poznać zasady współpracy między producentem, a zespołem projektowym
Przedstawicielem administracji, który chce poznać korzyści, jakie przynosi aplikacja wzornictwa przemysłowego w przedsiębiorstwach oraz zdobyć umiejętności pracy w interdyscyplinarnym zespole projektowym
weź udział w projekcie Wzornictwo-Biznes-Zysk.
Projekt obejmuje warsztaty, towarzyszące warsztatom wystawy (ekspozycje studiów przypadku), seminaria oraz portal internetowy.
Warsztaty
W ramach projektu zaplanowano dwa rodzaje warsztatów skierowane do:
- przedsiębiorców: kadry technicznej i ekonomicznej (m.in. technologów, konstruktorów, ekonomistów), projektantów oraz studentów i absolwentów uczelni wyższych
- przedsiębiorców: kadry zarządzającej w firmach, osób biorących udział we wdrażaniu nowego produktu na rynek, projektantów oraz studentów i absolwentów uczelni wyższych
Warsztaty prowadzone przez znane studia projektowe, dotyczyć będą zasad wdrażania procesu wzorniczego w przedsiębiorstwach z przedstawieniem na konkretnych przykładach korzyści, które niesie za sobą wdrożenie nowego produktu.
Poświęcone będą takim zagadnieniom, jak budowanie zespołu projektowego, aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne procesu wzorniczego, finansowe wsparcie wdrożenia procesu wzorniczego.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z całym procesem wzorniczym opartym na przykładach wdrożeń, zakończonych sukcesem rynkowym. Warsztatom towarzyszyć będzie wystawa (ekspozycja studiów przypadków) i katalog.
Seminaria
Seminaria będą miały charakter informacyjno-dyskusyjny. Wezmą w nich udział projektanci, przedsiębiorcy, osoby odpowiedzialne za wdrożenie wzornictwa, zajmujące się finansowaniem procesów wzorniczych oraz zagadnieniami prawnymi w tym zakresie.
Podczas seminariów uczestnicy poznają podparte przykładami korzyści płynące z rozwoju nowego produktu z wykorzystaniem wzornictwa oraz najnowsze światowe trendy. Mówić o nich będą polscy i zagraniczni goście oraz projektanci posiadający doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami w Polsce i za granicą.
Portal
www.projekt-wbz.com.pl będzie główną platformą komunikacji i wiedzy, integrującą przedsiębiorców, projektantów, uczelnie i podmioty zajmujące się promocją i doradztwem w zakresie innowacji.
Portal dostarczy specjalistyczną wiedzę, metodologię i praktyczne rozwiązania, pokaże na przykładach, jak skutecznie tworzyć innowacyjne wzorniczo produkty oraz jak skutecznie wprowadzać je na rynek.
Będą to m.in. studia przypadków, przykłady dobrych praktyk oraz materiały pochodzące z seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu.
Na portalu WBZ dostępna będzie aplikacja, która pomoże w samodzielnym stworzeniu briefu projektowego, dzięki której uczestnicy warsztatów będą mogli w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą w projekcie.
Na portalu znajdzie się również Wizytownik - narzędzie online umożliwiające nawiązywanie relacji biznesowych między przedsiębiorcami, a projektantami biorącymi udział w projekcie.