CC OPEN DAYS 2024

ITM Polska: międzynarodowe spotkanie branży

14.05.2014 Skomentuj pierwszy

To, że targi ITM Polska to wydarzenie o skali międzynarodowej nie ma żadnej wątpliwości. Potwierdza to nie tylko udział kilkuset wystawców z Polski i zagranicy, ale także liczne wystąpienia narodowe, w tym tegorocznego Kraju Partnerskiego ITM Polska: Indii.

W tym roku na ITM Polska swoją ofertę zaprezentują wystawcy z takich krajów jak: Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Indie, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Wystąpienia narodowe (prawie 200 firm) zapowiedziały takie kraje jak m.in.: Szwajcaria, Land Badenii Wirtembergii, Tajwan, Chiny, a także Kraj Partnerski – Indie, gdzie w ramach India Show do Poznania przyjedzie 100-osobowa delegacja, w której skład wchodzą czołowi indyjscy producenci i decydenci polityczni.

Po raz drugi na targach będzie miało miejsce wystąpienie Grupy Polskie Centrum Narzędziowe, która skupia polskich producentów oraz importerów narzędzi.

Ekspozycja salonów ITM Polska (Mach-Tool, Metalforum, Surfex, Welding, Hape, Nauka dla Gospodarki) oraz Forum Odlewniczego FOCAST (odbywa się po raz pierwszy) w sumie zajmie powierzchnię 9 pawilonów.

Warto zaakcentować wzrastającą liczbę firm z zakresu utrzymania ruchu, którzy wystawiają się na targach ITM Polska; są to m.in.: Blaser, Fuchs Oil, Jota (dystrybutor Shell), Wilke, Tropoil (dystrybutor Mobil 1), czy Quay, a także firmy z robotami przemysłowymi, jak: Fanuc Robotics, Kuka Roboter, Mitsubishi Electric, Panasonic czy Yaskawa.

W ramach tegorocznych targów ITM Polska oraz Forum Odlewniczego FOCAST zaprezentuje się kilkanaście firm z obszaru oprogramowania CAD/ CAM, m.in.: Man & Machine, Prosolutions, Delcam, Siemens, 3D Master, WMP Systems, Nicom, Lantek, Mecas Esi, 3D Lab, Smart Solutions, czy Precoptic. Na stoiskach tych firm będą prezentowane m.in. zaawansowane oprogramowania symulacyjne CAD/CAM/CAE z zakresu symulacji odlewania metali, projektowania i konstruowania wyrobów i oprzyrządowania oraz tworzenia dokumentacji i analiz inżynierskich, programowania obróbki mechanicznej na maszynach CNC, skanery 3D wspierające inżynierię odwrotną oraz drukarki 3D służące między innymi do szybkiego prototypowania, mikroskopy metalograficzne z systemem komputerowej analizy obrazu, stanowiska edukacyjne do prowadzenia szkoleń w zakresie obsługi i programowania sterowań czy też pakiety Autodesk Design i Creation umożliwiające projektowanie budynków, produktów, instalacji, zakładów produkcyjnych i infrastruktury oraz tworzenie rozrywki (więcej informacji na www.machtool.mtp.pl).

Technologiczne nowinki

Targi ITM Polska to dobra okazją, by zapoznać się z nowościami rynkowymi z zakresu produktów, usług i technologii dedykowanych dla różnych gałęzi przemysłu. Swoje tegoroczne nowości na stoiskach w Poznaniu zaprezentuje wiele liderów branży, jak np. Abplanalp, Boschert, GF Machining Solutions, LVD, Polteknik, Prima Power, Stigal, czy Trumpf (szczegółowe opisy nowości na kolejnych stronach niniejszego magazynu).

W pawilonach zobaczymy najnowsze modele robotów przemysłowych, pras krawędziowych, wycinarek plazmowych, laserowych i wodnych, centrów obróbczych, tokarskich, elektroerozyjnych, optycznych systemów pomiarowych, głowic spawalniczych, nitownic pneumatycznych i stacjonarnych, wciągników łańcuchowych, gratowartek, czy ukosowarek. Nie zabraknie również najnowszych programów do zarządzania produkcją i gospodarką narzędziową, czy nowych systemów do manualnego programowania obrabiarek CNC.

Trendy, innowacje, rozwiązania

Tematy omawiane przez praktyków są najlepszą formą zdobywania wiedzy, dlatego targi ITM Polska obfitują w branżowe seminaria, konferencje i warsztaty.

W tym roku po raz już dwunasty odbędzie się Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim są „Innowacje w budowie mostów”. W ramach Forum na dzień 3 czerwca zaplanowano cztery ciekawe panele: wsparcie innowacji w nowej perspektywie finansowej 2014-2020, oferta nauki w zakresie innowacji w budownictwie mostowym, zastosowane innowacje w budowie mostów oraz inżynier budownictwa innowatorem. Forum organizowane jest przez MTP oraz FSNT NOT.

Drugiego dnia rozpocznie się kilka kolejnych wydarzeń. M.in. seminarium Stowarzyszenia Stal Nierdzewna pt. „Stale nierdzewne w branży motoryzacyjnej i transporcie”. Tu dowiemy się o nowoczesnych rozwiązaniach dedykowanych transportowi kolejowemu oraz drogowemu, czy zastosowaniach i możliwościach stali nierdzewnych w branży samochodowej.

Tego samego dnia odbędzie się także seminarium „Azotowanie stali konstrukcyjnych i narzędziowych” organizowane przez Instytut Mechaniki Precyzyjniej z Warszawy. Podczas seminarium będzie można zapoznać się z nowoczesnymi technologiami azotowania i omówić problemy techniczne wymagające rozwiązań w procesach produkcyjnych i usługowych oraz wymienić doświadczenia z praktykami z przemysłu.

4 czerwca odbędą się także warsztaty w ramach przestrzeni specjalnej „Poligon Umiejętności”. Praktycy omawiać będą nowe metody oczyszczania powierzchni, badania powłok czy nakładania różnych rodzajów farb. Na przestrzeni będzie można zapoznać się m.in. z urządzeniami wspomagającymi proces malowania i przygotowania powierzchni. Pełny program na www.mach-tool.mtp.pl

Patronat Honorowy targów ITM Polska: Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024