Amazon Web Services wykorzystuje processory graficzne NVIDIA GRID

07.11.2013 Skomentuj pierwszy

Firma NVIDIA poinformowała, że technologia NVIDIA GRID jest teraz dostępna w ramach oferty Amazon Web Services (AWS), poprzez nową instancję G2 serwisu Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), zapewniającej dostęp do procesorów graficznych w chmurze obliczeniowej użytkownikom korzystającym z wymagających aplikacji graficznych i gier.

Dzięki tej usłudze użyteczność chmury obliczeniowej uległa znacznemu rozszerzeniu i nie ogranicza się już wyłącznie do przechowywania i przetwarzania danych oraz obsłudze aplikacji 2D. Teraz użytkownicy mogą korzystać z akcelerowanych przez procesory graficzne interaktywnych konsumenckich i specjalistycznych aplikacji 3D. Dzięki procesorom graficznym NVIDIA GRID, firmy oferujące oprogramowanie jako usługę (SaaS) mogą teraz zaoferować klientom rozwiązania oparte na chmurze cechujące się doskonałą wydajnością graficzną, a tym samym nadające się do prac projektowych, wizualizacji, tworzenia multimediów, gier i wielu innych zastosowań.

Już od dziś AWS oferuje klientom instancję procesora graficznego NVIDIA GRID o nazwie G2, w ramach usług w chmurze Amazon EC2.

„W AWS uważamy, że wprowadzenie procesorów graficznych do chmury przyniesie duże korzyści”, powiedział Matt Wood, dyrektor generalny sekcji Data Science w Amazon Web Services. „Procesory graficzne NVIDIA GRID w naszych nowych instancjach G2 umożliwiają renderowanie aplikacji graficznych bezpośrednio w chmurze AWS, a następnie przesłanie ich do różnorodnych urządzeń przez Internet.”

Procesory graficzne NVIDIA GRID zostały zaprojektowane z myślą o obliczeniach w chmurze i umożliwiają zastosowanie nowej generacji akcelerowanego oprogramowania SaaS, takich jak wirtualne stacje robocze, akcelerowane wirtualne pulpity oraz usługi gier. Procesory GRID zostały oparte na architekturze NVIDIA Kepler™ i są wyposażone w potężny silnik kodujący H.264, umożliwiający kompresowanie grafiki o wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym i przesyłanie jej na dowolny ekran połączony z Internetem.

W efekcie wszystkie urządzenia podłączone do Internetu – w tym komputery PC i Mac, tablety, handheldy NVIDIA SHIELD™, inteligentne telewizory, mikrokonsole czy smartfony – mogą wykorzystywać ogromną moc zapewnianą przez procesory graficzne. Rozwiązanie to zaspokoi potrzeby zarówno naukowców, projektantów, inżynierów jak i graczy.

„Obecnie coraz więcej różnorodnych urządzeń może korzystać z funkcji strumieniowania aplikacji w chmurze”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes oraz dyrektor generalny działu ds. profesjonalnej wizualizacji w firmie NVIDIA. „Dzięki mocy graficznej rozwiązań NVIDIA GRID świadczonych przez usługi AWS, firmy mogą strumieniować aplikacje do większej liczby klientów, obniżając koszty użytkowania.”

Aby ułatwić firmom wdrażanie aplikacji w instancjach G2, firma OTOY przygotowała obraz Amazon Machine Image (AMI) w dwóch wariantach – z systemami Windows i Linux – z zaimplementowanym oprogramowaniem pośredniczącym ORBX. Firmy oferujące oprogramowanie jak usługę mogą dodać swoje aplikacje do obrazu AMI przygotowanego przez OTOY i w ciągu kilku minut rozpocząć strumieniowanie swojego oprogramowania do przeglądarek odbiorców.

Aby zademonstrować potencjał strumieniowania aplikacji za pomocą rozwiązań NVIDIA GRID, firmy OTOY i Autodesk współpracują nad stworzeniem oferty obejmującej zdalny dostęp do najpopularniejszych aplikacji marki Autodesk dzięki OTOY AMI.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: