XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Najważniejsze spotkanie branży obróbki w Polsce

27.09.2013 Skomentuj pierwszy

Ponad 50 nowości rynkowych, premiery światowe, niemal 400 reprezentowanych firm z Polski i świata, misje gospodarcze, konferencje i seminaria dla Automotive. To wszystko podczas wydarzenia dedykowanego branży obróbki metalu, wirtualizacji procesów, techniki laserowej, które od 1 do 3 października br. odbywa się w Sosnowcu.

 

Spotkanie ważne nie tylko dla specjalistów, ale także dla gospodarki regionu, które dzięki organizowanej już 6-tej edycji uzyskało status najważniejszych Targów tego rodzaju w Polsce, w sezonie jesiennym.

MiędzynarodoweTargi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii TOOLEX, od sześciu lat odbywają się w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia. Jest to sztandarowy projekt, który z roku na rok dynamicznie rozwija się, systematycznie zwiększając swoje parametry. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji targi powiększyły swoją powierzchnię wystawienniczą oraz liczbę wystawców o ponad 20%, a co trzecia firma goszcząca na Targach jest z zagranicy.

Kolejny raz towarzyszą im targi skierowane do branży wirtualizacji procesów, CAD/CAM/CAE, rapid prototyping, itp. czyli WIRTOTECHNOLOGIA. Tegoroczne spotkanie wyróżnia się kilkoma nowymi propozycjami. Po raz pierwszy ma wsparcie Ambasady Republiki Czeskiej w Polsce. – Przygotowaliśmy odrębną strefę dla przedsiębiorców czeskich, którzy w ramach współpracy z Ambasadą oraz wsparcia ze strony Czech Trade, będą naszymi wystawcami - informuje Agnieszka Cieślik, Dyrektor Projektu.

W tym roku projekt wspierany jest też przez zupełnie nowe instytucje takie jak: Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii czy duża grupa Politechnik takich jak: Rzeszowska, Krakowska, Śląska.  Targi wspierają także dotychczasowi partnerzy instytucjonalni z świata nauki i techniki. W czasie pierwszego i drugiego dnia gościć będziemy misję gospodarczą zorganizowaną przez UBIFRANCE – dla których rynek Polski staje się coraz bardziej atrakcyjny biznesowo. Natomiast patronat Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dał możliwość dotarcia do wszystkich przedsiębiorców znajdujących się w strefie.

Ponownie TOOLEX odbywają się pod Patronatem Ministra Gospodarki. Drugiego dnia wydarzenia odbędzie się konferencja organizowana przez Klaster Silesia Automotive, pt. „Nowoczesne technologie obróbki materiałów w przemyśle motoryzacyjnym i maszynowym”, na której prelekcje wygłoszą przedstawiciele najważniejszych firm kooperujących z Automotive, takich jak KOPEX Group, Sandvik Polska, KOMAG, Plasma System i inni.

Warto podkreślić, że systematycznie wzrasta liczba wystawców z Europy i Świata. – Będziemy gościć firmy m.in. z wspomnianych już Czech, Włoch, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Słowacji, USA, Francji, Izraela, Finlandii, Turcji, Japonii, Portugalii,Tajwanu i wielu innych – dodaje Agnieszka Cieślik.

Podczas październikowej wystawy zobaczymy wielu debiutantów targowych. – Cieszymy się, że nowe firmy zgłosiły się do uczestnictwa w naszym wydarzeniu. Wierzymy, że to dzięki naszej pracy w budowaniu marki, zaufali Targom TOOLEX i zdecydowali się gościć u nas . Możemy się pochwalić, ze wśród nowych firm gościmy m.in. PRAMET, WEMAS, TRIMILL, CHIRON POLSKA, BULMACH, CHOFUM- OBRABIARKI, WENZEL GROUP, APLIKOM, GALIKA, CT MACRO. Ponadto ponownie będzie można odwiedzić  stoiska naszych stałych wystawców, m.in.: AGIE CHARMILLES, SCHUNK, ABPLANALP, ECKERT, STIGAL, MTI, FAT HACO, MS SPINEX,

Machine Tools International i wiele, wiele innych – łącznie TOOLEX to niemal 600 reprezentowanych Marek i prawie 400 wystawców, a pełna lista znajduje się na naszej stronie – zaznacza Dyrektor Projektu.

W tym roku ponownie przygotowano drugi pawilon C, o jeszcze większej powierzchni niemal 4 tys. m². Łącznie wystawa prezentuje się na niemal 14 tys. m2. Wraz z targami odbywającymi się w tym roku targami odbędzie się premierowa edycja Targów Techniki Laserowej LASERexpo. Wśród wystawców będzie można spotkać liderów z branży laserowej. Jednego z największych producentów reprezentować będzie firma Mitshubishi Electric, obecni będą dostawcy komponentów jak ROFIN, ponadto dostawca gazów technicznych Messer Polska, który jednocześnie jest partnerem branżowym wydarzenia. Będzie można odwiedzić także stoiska firm kooperujących Laser-Tec, POL-SVER czy Eckert oraz Durma.

Warto przypomnieć, że podczas edycji w 2012 r. zaprezentowało się 295 Wystawców. Reprezentowanych było ponad 350 firm i 25 krajów. Firmy zaprezentowały się powierzchni 12 tys. m2. Zobaczyć można było 207 maszyn w ruchu, o łącznej wadze 506 ton. Można było obejrzeć światowej klasy maszyny w cyklu produkcyjnym, jakm.in. obrabiarki do obróbki ubytkowej i plastycznej, urządzenia do obróbki blach na zimno, do obróbki termicznej a także narzędzia profesjonalne najważniejszych międzynarodowych producentów oraz aparaturę kontrolno-pomiarową wiodących marek. Targi odwiedziło ponad 8 tys. zwiedzających, w tym 7035 zarejestrowanych specjalistów.

Szczegóły na temat targów znajdują się na stronach www.toolex.pl oraz www.wirtotechnologia.pl i www.laserexpo.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: