Computer Controls Dostawca Oprogramowania CAD

Czołowe przedsiębiorstwa wdrażają technologię NVIDIA GRID

21.03.2013 Skomentuj pierwszy

NVIDIA poinformowała, że po raz pierwszy w historii, przedsiębiorstwa mogą udostępniać pracownikom wirtualne pulpity akcelerowane przez procesory graficzne oraz profesjonalne aplikacje graficzne bezpośrednio z platform chmury – do każdego urządzenia, w dowolnym momencie i do dowolnego miejsca.

Dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA GRID™ firmy mogą w pełni wykorzystać wszystkie zalety wirtualizacji, takie jak bezpieczeństwo, łatwość w zarządzaniu i elastyczność, zapewniając użytkownikom środowisko, które obsługuje się równie wygodnie i przyjemnie, co tradycyjny komputer stacjonarny.

Firmy Dell, HP i IBM wprowadziły do sprzedaży serwery oparte o technologię NVIDIA GRID, a Citrix, Microsoft i VMware oferują oprogramowanie wykorzystujące technologię NVIDIA GRID.

„Działy IT wielu przedsiębiorstw stanęły przed nie lada wyzwaniem: coraz więcej pracowników przynosi do pracy własne urządzenia, oczekując doskonałej mobilności oraz poprawnej współpracy tych urządzeń z firmową siecią”, powiedział Jen-Hsun Huang, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA. „Wirtualizacja zapewnia bezpieczny i stały dostęp do zasobów firmy, ale kosztem wydajności i funkcjonalności. Technologia GRID eliminuje ten kompromis.”

Sercem rozwiązań NVIDIA GRID dla przedsiębiorstw jest oprogramowanie NVIDIA GRID VGX – kompletny zbiór wirtualizacji procesora graficznego, bibliotek usług zdalnych i zarządzania, połączony z kartami NVIDIA GRID K1 oraz K2, specjalnie zaprojektowanymi z myślą o wymagających środowiskach serwerowych.

Oprogramowanie NVIDIA VGX™ odblokowuje funkcje wirtualizacji i zdalnej komunikacji obsługiwane przez karty NVIDIA GRID. Jest ono licencjonowane przez firmę Citrix i wdrożone w oprogramowaniu XenDesktop®, XenApp® oraz XenServer®, firmę VMware, która używa go w oprogramowaniu vSphere® oraz Horizon View™, a także firmę Microsoft w RemoteFX.

Karty NVIDIA GRID K1 są wyposażone w cztery procesory graficzne oparte na architekturze NVIDIA Kepler™ oraz 16 GB pamięci i zostały zaprojektowane z myślą o obsłużeniu równocześnie jak największej liczby użytkowników. Karty NVIDIA GRID K2, wyposażone w dwa potężniejsze procesory graficzne, również oparte na architekturze Kepler, i 8 GB pamięci, przeznaczone są do realizacji specyficznych potrzeb użytkowników pracujących z wymagającymi aplikacjami graficznymi.

Firmy Dell, HP oraz IBM zaprezentowany niedawno serwery wyposażone w karty NVIDIA GRID K1 i K2, w tym:

  • Dell PowerEdge R720
  • HP ProLiant WS460c Gen8 oraz HP ProLiant SL250 Gen8
  • IBM iDataPlex dx360 M4

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na certyfikowane aplikacje, firma NVIDIA uruchomiła program certyfikacji oraz centrum testowe, w którym wiodący dostawcy OEM oraz niezależni twórcy oprogramowania (ISV) mogą potwierdzić poprawność funkcjonowania swoich produktów, a także otrzymać stosowne certyfikaty. Aby przyśpieszyć weryfikację poszczególnych systemów, firmy NVIDIA i Citrix rozpoczęły współpracę nad programem NVIDIA and Citrix Ready®, umożliwiający wykonanie przyśpieszonego procesu weryfikacji dostawcom OEM i ISV produkującym rozwiązania oparte na kartach NVIDIA GRID K1 oraz K2, a także na oprogramowaniu Citrix XenDesktop.

Wiodące firmy z branży wirtualizacji wspierają produkty NVIDIA GRID K1 i K2

„Przedsiębiorstwa są zainteresowane korzyściami, jakie zapewnia postępująca globalizacja i coraz większa mobilność, wirtualizując środowiska pulpitów lub same aplikacje w celu zapewnienia użytkownikom możliwości pracy w dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia, jednocześnie zabezpieczając własność intelektualną”, powiedział Bob Schultz, wiceprezes i dyrektor generalny grupy ds. desktopów i aplikacji w firmie Citrix. „Dzięki NVIDIA GRID K1 i K2 w połączeniu z oprogramowaniem Citrix XenDesktop oraz Citrix XenApp z technologią HDX, przedsiębiorstwa mogą udostępniać pracownikom zdalny dostęp do wymagających graficznie aplikacji z dowolnego urządzenia.”

„W systemie Windows Server 2012 wprowadzono wiele przełomowych technologii, a jedną z nich jest Microsoft RemoteFX, która umożliwia pracę w zdalnym wysokowydajnym środowisku graficznym użytkownikom VDI”, powiedział Klaas Langhout, główny menedżer jednostki Server and Tools w firmie Microsoft. „Technologia RemoteFX i karty NVIDIA GRID K1 oraz K2 ułatwiają przesyłanie bogatych, multimedialnych aplikacji trójwymiarowych do wirtualnych pulpitów użytkowników. W ten sposób użytkownicy VDI otrzymują interaktywną wydajność, która z powodzeniem konkuruje z tą uzyskiwaną na komputerach lokalnych.”

„Jedną z najważniejszych funkcji w najnowszej wersji oprogramowania VMware Horizon View jest akceleracja grafiki dla użytkowników wirtualnych pulpitów”, powiedział Phil Montgomery, dyrektor działu End User Computing w firmie VMware. „Połączenie serwerów opartych na technologii NVIDIA GRID z oprogramowaniem VMware Horizon View pozwala zapewnić użytkownikom dostęp do wydajnego środowiska graficznego, wykorzystywanego w medycynie diagnostycznej lub pracach projektowych. Rozwiązanie to stanowi bezpieczny kanał dostępu do wymagających graficznie aplikacji uruchomionych w kontrolowanym środowisku centrum danych, które można przywołać z dowolnego urządzenia, w tym również mobilnego.”

Wiodący dostawcy OEM wspierają NVIDIA GRID K1 i K2

„Dell aktywnie pracuje nad zapewnieniem klientom możliwości wirtualizowania swoich środowisk pracy. Dzięki technologii NVIDIA GRID nasze rozwiązania będą jeszcze lepsze – doskonałe do pracy z wymagającymi aplikacjami do projektowania”, powiedziała Sally Stevens, wiceprezes działu marketingu serwerów PowerEdge w firmie Dell. „W tym miesiącu wprowadzamy na rynek serwer PowerEdge R720, a w przyszłości zaprezentujemy również stacje robocze Dell Precision i gotowe rozwiązania Dell DVS (ang. Desktop Virtualization Solutions), w ramach których oferujemy szereg nowych rozwiązań do wirtualizacji procesów graficznych, które zwiększą mobilność oraz bezpieczeństwo danych naszych klientów. Oferta jest bardzo różnorodna, aby umożliwić klientom dobranie najlepszego rozwiązania do swoich potrzeb.”

„Klienci operujący w branży przemysłowej, inżynieryjnej czy naftowej szukają platformy wirtualizacyjnej, która obsługiwałaby funkcje grafiki trójwymiarowej, aby w ten sposób zmniejszyć koszt pojedynczej stacji roboczej, a tym samym rozwinąć swoją działalność”, powiedział Chuck Smith, wiceprezes działu Blades to Cloud w firmie HP. „Dzięki serwerom kasetowym HP ProLiant WS460c ósmej generacji, wyposażonym w karty NVIDIA GRID K1 i K2, wspomniane firmy mogą wykorzystać obecną strukturę przygotowaną dla serwerów typu blade w celu utworzenia rozwiązań do zdalnej obsługi wirtualnych środowisk z akceleracją graficzną.”

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Computer Controls Dostawca Oprogramowania CAD