13-ta już wersja VX CAD/CAM jest już na rynku.

29.01.2008 Skomentuj pierwszy

Korporacja VX, specjalizująca się w systemach CAD/CAM dla projektowania wyrobów konsumenckich i form odlewniczych, ogłosiła oddanie do użytku oprogramowania VX w wersji 13. Wersja ta zawiera niespotykaną dotąd ilość ulepszeń, potwierdzających i umacniających pozycję programu VX na rynku projektowania wyrobów i form i matryc odlewniczy.

Z blisko tysiącem ulepszeń dyktowanych wymogami klientów i rynku, z których większość znacząco podnosi wydajność programu i dostarcza szereg nowych funkcji, Wersja 13 wydaje się być jednym z najważniejszych, najbardziej innowacyjnych dokonań w historii VX.

 

Projektanci mechanicy mogą teraz w VX CAD/CAM uzyskiwać zbliżenia wewnętrznych i podzielonych rzutów elementów i konstrukcji - program został wyposażony w narzędzia do dynamicznego przecinania (dzielenia) płaszczyzn.

Projektanci wyrobów będą mogli korzystać także z nowego modułu zaokrąglania przejść (między dwoma powierzchniami), dzięki czemu ich produkty nabiorą pewnego „fasonu” wykonania. Użytkownicy programu na pewno zauważą również, zwiększoną wydajność i szybkość dodawania do wyrobów cyfrowych obrazów, za pomocą udoskonalonego narzędzia wytłaczania, które automatycznie wygładza nieregularne powierzchnie. Do programu dodano także nowe funkcje dla znakowania i pakowania, umożliwiające określenie miejsca wstawienia tekstu okręgiem lub krzywą składaną (splajn). Wysokość położenia tekstu nad krzywą zmienia się wraz ze zmianą grubości tej krzywej, wraz z jej zmianą długości tekst także ulega rozciągnięciu bądź ściśnięciu. Pozwala to producentom na szybkie dodanie nazwy firmy i innych informacji do złożonych konstrukcyjnie produktów i kontenerów. Kolejnym poprawieniem wydajności pracy z programem jest wprowadzenie modelowania z analizą w czasie rzeczywistym, przez co projektanci otrzymują natychmiastową odpowiedź na zmiany dokonane na krzywiznach i kątach zbieżności.

Innym ulepszeniem, ułatwiającymi projektantom wyrobów wizualizacje stworzonych przez nich w programie produktów, jest nowy, foto-realistyczny silnik renderowania, sprawiający, że VX osiągnął pod tym względem poziom wzornictwa przemysłowego. Podobnie, nowością w Wersji 13 są obiekty o ukierunkowanej teksturze, umożliwiające projektantom uzyskanie realistycznych widoków wyrobów w czasie rzeczywistym już podczas ich projektowania.

Projektanci mechanicy na pewno skorzystają także z możliwości, jakie oferuje im moduł symulacji ruchu, umożliwiający tworzenie animacji dla badań ruchomych elementów konstrukcji. Ponadto, miejsca złożeń konstrukcji mogą być wizualnie sprawdzone dzięki funkcji dynamicznego przecinania (dzielenia) i możliwości dokonywania zbliżeń wewnętrznych i podzielonych rzutów elementów i konstrukcji.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: