Wirtualne platformy dla inżynierów i projektantów.

24.10.2011 Skomentuj pierwszy

W trakcie targów VMworld® 2011 firmy NVIDIA® i VMware, Inc. ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy, ukierunkowanej na rozwój technologii 3D i możliwości zdalnego dostępu do wysokowydajnych maszyn wirtualnych, które pełnią funkcję stacji roboczych aplikacji dla inżynierów, artystów i naukowców. Firmy zaprezentowały wstępną wersję tej technologii podczas konferencji VMworld.

„Rozwiązania NVIDIA Quadro zdobyły rynek branży profesjonalnej grafiki 3D, ponieważ nasza firma nieustannie dostarcza klientom przełomowe i innowacyjne rozwiązania, które zapewniają niedoścignioną jakość obrazu, niezawodność i wydajność”, twierdzi Jeff Browen, wiceprzewodniczący i dyrektor generalny grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Dzięki współpracy z firmą VMware, możemy zapewnić te same zalety użytkownikom maszyn wirtualnych. Obiecujemy wszystkim profesjonalistom wymagającym grafiki najwyższej jakości w środowiskach wirtualnych, że nowe rozwiązanie będzie dostępne już wkrótce”.

„Współpraca firm VMware i NVIDIA umożliwiła pokonanie znanych ograniczeń technologii wirtualizacyjnej i wprowadzenie wydajnej grafiki 3D, zwykle zarezerwowanej dla pełnoprawnych stacji roboczych, w maszynach wirtualnych, a także zapewnia elastyczność dostępu do aplikacji”, powiedział Vittorio Viarengo, wiceprzewodniczący ds. aplikacji dla użytkowników końcowych w firmie VMware. „Funkcje akceleracji grafiki 3D były kiedyś potrzebne wyłącznie zaawansowanym użytkownikom, ale w dzisiejszych czasach jest ona niezbędna każdemu, kto korzysta chociażby z pakietu Office 2010 czy interfejsu Aero w systemie Windows 7. Dzięki współpracy z firmą NVIDIA możemy wprowadzić funkcje akceleracji 3D, a także zapewnić możliwość obsługi różnorodnych urządzeń dostępowych, w tym również tabletów i terminali”.

Wirtualna platforma graficzna NVIDIA® Quadro®

Technologia wirtualnej platformy graficznej Quadro® zostało po raz pierwszy przedstawiona na targach SIGGRAPH, które odbyły się w sierpniu w Vancouver (Kanada). Wirtualna platforma graficzna NVIDIA pozwala na korzystanie z mocy procesorów graficznych Quadro w wirtualnym środowisku pobieranym z serwera zdalnego. Dzięki temu użytkownicy mogą wykorzystać moc profesjonalnych procesorów graficznych Quadro zainstalowanych w serwerze przez sieć, otrzymując wysoką wydajność graficzną na żądanie. W ten sposób artyści, inżynierzy i naukowcy – czyli użytkownicy, którzy potrzebują dostępu do aplikacji intensywnie korzystających z procesów graficznych – mogą pracować praktycznie z dowolnego miejsca, nie będąc uwiązanymi do swoich stacji roboczych. Dodatkową zaletą jest również fakt, że wszelkie własności intelektualne firmy, takie jak projekty CAD, animacje 3D lub symulacje, nigdy nie opuszczają bezpiecznego, zarządzanego środowiska firmowego centrum danych.

Opisywana technologia zostanie użyta do tworzenia stacji roboczych obsługiwanych przez program VMware View™, a także do akcelerowania aplikacji udostępnianych powszechnie za pomocą technologii VMware Project AppBlast, którą zademonstrowano na targach VMworld 2011 w Las Vegas. Technologia VMware Project AppBlast została stworzona w celu umożliwienia natychmiastowego dostępu do aplikacji poprzez dowolne urządzenie obsługujące język HTML, bez konieczności instalowania pełnoprawnego systemu operacyjnego.

VMware View™ i rozwiązania dla ery „Post PC”

Rozwiązanie VMware View 5 zostało po raz pierwszy zaprezentowane w dniu 30 sierpnia 2011 r. na dorocznej konferencji VMworld w Las Vegas. View 5 to usprawnione rozwiązanie do pracy z komputerami, które umożliwia stworzenie bardziej elastycznej, wydajniejszej i wzajemnie połączonej firmy.

Oprogramowanie zostało stworzone na bazie najpopularniejszej platformy wirtualizacyjnej na świecie, czyli VMware vSphere®. Oprogramowanie VMware View 5 upraszcza czynności zarządzania i sterowania komputerami przez dział IT, a także zapewnia użytkownikom końcowym wysoką jakość obrazu, zarówno przez sieć lokalną, jak i zdalną. View 5 został wyposażony w usprawniony protokół komunikacyjny, który zmniejsza wymagania przepustowości połączenia WAN/LAN nawet o 75 procent, a także w zaawansowane funkcje obsługi grafiki trójwymiarowej, skalowalne i ujednolicone funkcje komunikacji dla usług przesyłania głosu i obrazu, przygotowane we współpracy z wiodącymi firmami na rynku – takimi jak Cicso, Avaya i Mitel – oraz możliwość personalizowania wirtualnego pulpitu ze zintegrowanymi funkcjami zarządzania osobowością.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: