ENOVIA V6 wykorzystywana do budowy satelity kosmicznego.
SAC-D jest wynikiem międzynarodowej współpracy między Amerykańską Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda (GSFC), Laboratorium Napędów Odrzutowych (JPL) i argentyńską Narodową Komisja do Spraw Kosmosu, znaną w postaci hiszpańskiego skrótu CONAE lub Comisión Nacional de Actividades Espaciales.
Studenci Wydziału Inżynierii i Instytutu Aeronautyki UNLP wykorzystywali rozwiązania ENOVIA V6 firmy Dassault Systèmes do współpracy i zarządzania programem na żywo, CATIA PLM Express do projektowania wielu modułów strukturalnych i SIMULIA do satelitarnych obliczeń strukturalnych. Rozwiązania Dassault Systèmes pomogły uprościć skomplikowane zadania powiązane z wykonywaniem przeglądów wielu wersji, śledzeniem i zatwierdzaniem zmian w projektach, dokumentach i rysunkach.
„NASA pierwszy raz zleciła wykonanie komponentów naukowych CONAE i UNLP, a dzięki naszej rozległej wiedzy i kwalifikacjom w zakresie 3D PLM mogliśmy aktywnie uczestniczyć w etapach projektowania, produkcji i testowania tych dwóch kluczowych instrumentów i nie tylko, aż po ich dostawę”, powiedział Alejandro J. Patanella, dyrektor wykonawczy Wydziału Inżynierii i Instytutu Aeronautyki Universidad de la Plata.
Dwa rozwinięte i testowane instrumenty SAC-D obejmowały radiometr mikrofalowy (MWR) do wspierania pomiarów żywiołów, np.: prędkości wiatru i koncentracji lodu, oraz aparatu na podczerwień (NIRST), nowej technologii, która ma pomóc w identyfikacji aktywności plam gorąca, takich jak pożary czy wulkany. Dodatkowo CONAE i UNLP odpowiadały za testowanie mechaniczne i weryfikację większości instrumentów na zewnątrz platformy SAC-D.
Dzięki wykorzystaniu ENOVIA V6 wszystkie wymagania produkcyjne i projektowe projektu SAC-D zostały spełnione poprzez zapewnienie stałemu przepływowi procesów pracy śledzenia informacji, dokumentacji i wymagań niezbędnych w czasie pracy nad projektem dzięki bezpiecznej, wspólnej platformie online. Inne czynniki, które miały wpływ na sukces, obejmowały ochronę własności intelektualnej i kontrolę dostępu do całej pracy w zakresie projektowania, a także wdrożenie systemu zarządzania procesami biznesowymi do przechwytywania i ponownego wykorzystywania wiedzy w celu zapewnienia unifikacji i standaryzacji procesu.