"Dziewczyny przyszłości" znów pilnie poszukiwane

08.02.2011 Skomentuj pierwszy
Nawet 15 tys. złotych i zapewniony udział w zagranicznych konferencjach naukowych - takie nagrody czekają na "dziewczyny przyszłości". Po raz drugi wspólnie poszukują ich Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i magazyn "Elle", które dla młodych badaczek zorganizowały konkurs "Dziewczyny Przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca.

"Chcemy promować i wspierać ambitne młode kobiety, które realizują swoje pasje badawcze i odnoszą imponujące naukowe sukcesy, nierzadko w dziedzinach stereotypowo uważanych za męskie" - deklaruje minister nauki prof. Barbara Kudrycka.

W konkursie mogą wziąć udział studentki studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich uczące się na kierunkach ścisłych, przyrodniczych, technicznych i medycznych, które już na etapie studiów prowadzą własne badania naukowe lub uczestniczą w projektach badawczych.

"Naszymi działaniami chcemy udowodnić, że młode pokolenie kobiet polskiej nauki jest nowoczesne, stylowe, w najlepszym rozumieniu europejskie" - dodaje redaktor naczelna ELLE Barbara Mietkowska.

Kapituła konkursowa, której przewodniczy biotechnolog prof. Marianna Turkiewicz, oceni m.in. oryginalność prac badawczych, nowatorską metodologię i możliwość zastosowania wyników badań w praktyce. "Dziewczyny przyszłości" poznamy w drugim kwartale tego roku.

Zwyciężczyni konkursu otrzyma stypendium w wysokości 15 tys. złotych, a autorki dziesięciu najlepszych prac będą mogły wziąć udział w wybranej zagranicznej konferencji naukowej.

Zgłoszenia - w postaci wypełnionego formularza zgłoszeniowego można przesyłać pocztą tradycyjną na adres Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub elektroniczną dziewczynyprzyszlosci@nauka.gov.pl.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

Laureatką pierwszej edycji konkursu została Malwina Strenkowska, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Jej nowatorska metoda syntezy białek może mieć zastosowanie w terapii antyrakowej, a badaniami zainteresował się znaczący koncern farmaceutyczny.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: