Podręcznik SolidWorks 2025

Colortrac: szybkie skanery wielkoformatowe CCD 1200x600 dpi

29.08.2007 Skomentuj pierwszy
APLIKOM oferuje na polskim rynku profesjonalne wielkoformatowe skanery rolkowe Colortrac SmartLF Gx. Skanery dostępne są w wielkościach 25 i 42 cale – umożliwiają skanowanie oryginałów o szerokości odpowiednio 63,5 cm i 106,7 cm i dowolnej długości.
 
Colortrac SmartLF Gx pracują w technologii CCD i oferuja największą dostępną na rynku rozdzielczość optyczną 1200x600 dpi. Dzięki niewielkim wymiarom i niewielkiemu ciężarowi oraz znacznie niższej cenie w stosunku do innych tego typu konstrukcji są doskonałym rozwiązaniem dla biur projektowych czy agencji reklamowych skanujących dokumentacje techniczną, zdjęcia, plakaty itp.
 
 
 
Skanery pracują z szybkością do 7,6 cm/s przy kolorowych oryginałach, do 15,2 cm/s w trybie monochromatycznym. Wyróżniającą serię GxT opcją  jest mechaniczny system regulacji grubości skanowanego dokumentu (MTM – Mothorized Trick Media), który umożliwia obsługę materiałów o grubości do 20 mm takich jak np. reprodukcje obrazów, banery reklamowe na grubym płótnie czy podklejane fotografie.
 
Najtańszy, 25” model Colortec SmartLF Gx25 kosztuje 4170 EURO (ok. 16 000 zł) netto i objęty jest 24 miesięczną gwarancją on-site czyli w miejscu użytkowania.


Rodzina angielskich skanerów Colortrac SmartLF Gx wyróżnia się wśród dotychczas dostępnych wielkoformatowych skanerów kamerowych innowacyjnym rozwiązaniem: Digital Camera Units (DCU). Każda z jednostek DCU jest niezależną częścią zawierającą: układ luster, cztero-liniową kamerę CCD – 10,800 pikseli oraz mikro soczewkę z powlekaną optyką i filtrem podczerwieni. Skanery Gx zostały wyposażone w 5 takich jednostek, gdzie każda jednostka DCU jest w stanie skanować obrazy z wejściową rozdzielczością optyczną 1200x600 dpi i pozyskać 48-bitowy dane kolorowe lub 16-bitowe dane monochromatyczne.
W porównaniu do tradycyjnych skanerów CCD skanery SmartLF Gx są stosunkowo niewielkie i lekkie – umożliwiły to zastosowane nowatorskie, ultra kompaktowe jednostki kamer cyfrowych DCU.

Skanery serii SmartLF GxT są znakomitym rozwiązaniem dla firm reprograficznych – gdzie potrzebne jest szybkie skanowanie różnego typu materiałów (plakaty, zdjęcia, dokumentacja techniczna) i to o różnej grubości (do 2cm)
Skanery SmartLF Gx dostępne są w kilku wersjach:
·      w formacie 25” lub 42” – odpowiednio 63,5 cm i 106,7 cm,
·      w wersji mono (m), kolorowej (c) lub kolorowej-ekspress (e). Modele niższych wersji można łatwo rozbudowywać do wyższej bezpośrednio u użytkownika,
·      w wersji umożliwiającej skanowanie materiałów o grubości do 0,5mm,
·      w wersji umożliwiającej skanowanie materiałów o grubości do 20mm (regulacją grubości) – modele oznaczone symbolem „T”. Mają one mechaniczny system regulacji grubości skanowanego dokumentu (MTM – Mothorized Trick Media), który umożliwia obsługę skanowanych materiałów o grubości do 20 mm takich jak np. reprodukcje obrazów, banery reklamowe na grubym płótnie. System MTM wbudowany jest w pokrywę skanera.
Jedynym dystrybutorem skanerów Colortrac w Polsce jest firma Agraf, należąca do tej samej grupy kapitałowej co APLIKOM.
 
 
Specyfikacja techniczna
 
Model:
25”
42”
M
C
E
Maksymalna szerokość skanowania
63.5 cm długość obrazu: nieograniczona przez skaner
106.7cm długość obrazu: nieograniczona przez skaner
S
S
S
Maksymalna szerokość mediów
88.9 cm Grubość: Gx 0.5mm / GxT 20mm
121.9cm Grubość: Gx 0.5mm / GxT 20mm
S
S
S
Prędkość skanowania cm/sek
24-bit RGB kolor @ 200dpi (400dpi Turbo)
8-bit skala szarości i monochromatyczne @ 200dpi (400dpi Turbo)
-
15.24
1.9
15.24
7.62
15.24
Dokładność skanowania3
+/-0.1% +/-1 pixel
S
S
S
Rozdzielczość optyczna
Punktów na cal (dpi), (wejściowa 1200x600/wyjściowa 600x600)
1200
1200
1200
Rozdzielczość interpolowana
Punktów na cal (dpi)
9600
9600
9600
Regulacja rozdzielczości
od 100 do 9600dpi, co 1 dpi
S
S
S
Tryby skanowania
16.7 milionów kolorów RGB (24-bit)
256&16 kolorów RGB adaptywna indeksowana paleta kolorów (8-bit & 4-bit)
256 odcieni skali szarości (8-bit)
Czarno - Białe (1-bit)
-
-

S
S
S
S

S
S
S
S

S
S
Cyfrowe przetwarzanie obrazu (opcjonalne oprogramowanie firmy Colortarc pozwala na „obrabianie” obrazu po zeskanowaniu)
Ustalanie adaptywne 2D progu czułości (IAT) (1-bit)
"Ręczne" ustalanie progu czułości (1-bit)
Dynamiczna normalizacja aplikacji
S
S
S
S
S
S
S
S
S
Przetwarzanie kolorów
Gamma, jasność, regulacja czarnego i białego punktu
-
S
S
Zaawansowany 2+3 kołowy napęd. Aktywny przesuw papieru (APT)
Podwójny napęd, precyzyjne rolki napędzająco-prowadzące
Wszystkie rolki napędzające pokryte podwójną warstwą gumy o wysokiej przyczepności
Pojedyncza, napędzana rolka dociskowa zapewniająca aktywną kontrolę mediów podczas skanowania
Precyzyjne, bezobsługowe optyczne czujniki do umieszczania mediów centralnie lub z prawej strony oraz automatyczne rozpoznawanie wielkości dokumentów
S

S

S

S
S

S

S

S
S

S

S

S
Motoryczna regulacja grubości mediów (MTM)(model GxT)
Przystosowanie APT do mediów o maksymalnej grubości 20mm
Automatyczne ustalenie optymalnego nacisku rolek
Prosta obsługa za pomocą przycisków na panelu kontrolnym skanera
S

S
S
S

S
S
S

S
S
Technologia optyki
5 ultrakompaktowych niezależnych jednostek z cyfrowymi czteroliniowymi kamerami CCD
10,800 pikseli każda (RGB + monochrom)
216,000 pikseli (RGB potrójny & panchromatyczny B&W)
48-bitowe przetwarzanie w kolorze
16-bitowe przetwarzanie w skali szarości
Panchromatyczny Czarno-Biały
S

S
-
S
S
S
S

S
S
S
S
S
S

S
S
S
S
S
Źródło Światła
Podwójne wysoko efektywne lampy fluorescencyjne T5, o średnicy 1,6cm
S
S
S
Optyka
5 mikro soczewek ze zintegrowanym filtrem podczerwieni
S
S
S
Status i sterowanie
Panel LCD (wyświetlanie aktualnego statusu, trybu i ustawień)
Przyciski Scan/Copy
Przyciski Open/Close (model GxT)
S

S
S
S

S
S
S

S
S
Instalacja i konserwacja
Skaner Plug and Play do samodzielnej instalacji
Kalibracja z użyciem załączonego arkusza kalibracyjnego
Możliwość samodzielnej wymiany szyby zakrywającej kamery
S
S
S
S
S
S
S
S
S
SmartLF software (w zestawie)
Oprogramowanie Colortrac SmartLF umożliwia:
Skanowanie do pliku z podglądem w czasie rzeczywistym (TIFF, JPG, PDF)
Skanowanie do druku z podglądem w czasie rzeczywistym
Skanowanie do email z podglądem w czasie rzeczywistym
Sterowniki do skanera

S

S

S
S

S

S

S
S

S

S

S
S
Interface
Kabel USB2 - 2m / kabel zasilający / wspornik dokumentów
Windows Image Acquisition (WIA) / Still Image Interface (STI)
S
S
S
S
S
S
Wymiary i waga
144 szerokość x 17 wysokość x 37 głębokość cm /49kg
S
S
S
Zasilanie
90~250 VAC, 47~63 Hz, 240 VA (podczas skanowania)
S
S
S
Oprogramowanie do skanowania
ScanWorks - profesjonalne oprogramowanie wspomagające skanowanie do pliku i przetwarzanie zeskanowanych obrazów
O
O
O
Oprogramowanie do kopiowania
CopySmart - profesjonalne oprogramowanie wspomagające skanowanie do wydruku
O
O
O
Akcesoria
Podstawa na kółkach 78 wysokość x 55 głębokość (13 kg)
Kosz na dokumenty
Zestaw pod komputer i monitor LCD
Uniwersalna podstawa repro z zestawem pod monitor i komputer (51 kg), dopuszczalna wysokość plotera 125 cm.
S
O
O
O
S
O
O
O
S
O
O
O

S - standard,
O - opcja,
- - niedostępne
 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Podręcznik SolidWorks 2025