AutoCAD 2011 przyśpiesza pracę oraz zmniejsza koszty

20.08.2010 Skomentuj pierwszy
Nowe badania wykazują, że użytkownicy którzy przeszli na AutoCAD 2011 odnotowują ogólny wzrost wydajności pracy nawet do 44 procent.
                              
Autodesk ogłosił wyniki badania wydajności pracy z wykorzystaniem AutoCAD 2011. Firma David S. Cohn Consulting przeprowadziła porównanie wydajności pracy w programie AutoCAD 2011 i  AutoCAD 2008 nad typowymi projektami wykonywanymi przy wykorzystaniu AutoCAD w szeregu branż.
 

W oparciu o wyniki stwierdzono, że  średni wzrost wydajności pracy przy wykorzystaniu AutoCAD 2011 wyniósł 31 procent w wypadku użytkowników, którzy przeszli na niego z AutoCAD 2008. Natomiast wydajność pracy wzrosła o 44 procent w wypadku użytkowników przechodzących na AutoCAD 2011 i Windows 7 z jednoczesną wymianą stacji roboczych na nowe HP Z200.
 
„Wyniki badania znacznie przewyższyły moje oczekiwania ¾ bo w końcu o ile szybciej można namalować kreskę?” – stwierdził David Cohn, uznany specjalista ds. użytkowania programów AutoCAD i prezes niezależnej firmy doradczej David S. Cohn Consulting. „Do przebadania AutoCAD 2011 wybrałem osiem projektów, których wykonanie moim zdaniem powinno typowemu użytkownikowi zająć od półtorej godziny do jednego dnia. Zaobserwowałem potężny wzrost ogólnej wydajności pracy. Wykonanie wszystkich ośmiu projektów z użyciem programu AutoCAD 2008 zajęło 13 godzin i 24 minuty, a wykonanie tych samych czynności w AutoCAD 2011 zajęło 9 godzin i 16 minut”.

 
Badanie wykazuje znaczną rentowność inwestycji po przejściu na AutoCAD 2011
Badanie wykazało, że w wypadku typowych rysunków łatwość dostępu zapewniana przez interfejs użytkownika, w połączeniu z nowymi możliwościami i funkcjonalnością, zaowocowała wzrostem wydajności pracy w zakresie od 15 do 94 procent.
 
 „Możliwość osiągnięcia poprawy efektywności pracy uzasadnia koszty aktualizacji oprogramowania” – podsumowuje David Cohn.
 
Poprawa wydajności udokumentowana w badaniu obejmuje:
  • 50% wzrost wydajności pracy dzięki nowej funkcjonalności w obszarze modelowania powierzchni, kojarzenia powierzchni i materiałów;
  • 40 % wzrost wydajności pracy dzięki zastosowaniu ograniczeń wymiarowania i ograniczeń w postaci adnotacji;
  • 39 % wzrost wydajności pracy dzięki ulepszeniu kreskowania i edycji uchwytów;
  • 20 % wzrost wydajności pracy dzięki dzięki zastosowaniu interfejsu wstążkowego, elementów 3D gizmo, nawigowaniu za pomocą Autodesk ViewCube 3D  i możliwości tworzenia powierzchni z zakrzywionych brzegów brył.
„Najdroższym składnikiem kosztów biur projektów jest czas. Po 28 latach pracy nad tym programem, firma Autodesk stawia sobie za cel ustawiczne wprowadzanie nowych i ulepszonych funkcji pozwalających projektantom i konstruktorom na coraz szybsze wykonywanie wyższej jakości projektów” - powiedział Guri Stark, wiceprezes Autodesk do spraw AutoCAD i Produktów Platformowych. „Jak pokazało to badanie, AutoCAD 2011 spełnia obietnicę wzrostu wydajności pracy, zapewniając szybkość, możliwości i elastyczność potrzebną, aby wznieść projektowanie i dokumentację na nowe poziomy”.
 
 
David Cohn jest znanym specjalistą od programów AutoCAD, mającym ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie jako ich użytkownik, programista, autor i doradca. Badaniami porównawczymi oprogramowania i sprzętu komputerowego zajmuje się od 1985 roku. Wydał setki artykułów i omówień jako redaktor współpracujący z pismem Desktop Engineering. Jest także autorem kilkunastu książek o programie AutoCAD. Jako architekt z uprawnieniami, Cohn był również jednym z pierwszych zewnętrznych programistów AutoCAD i opracował do niego wiele programów dodatkowych.
 
Dodatkowe informacje o badaniu można znaleźć na stronie http://www.autodesk.com/productivity

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: