MWH Soft wydaje dodatek do modelowania zrównoważonych sieci wodociągowych
Znaczna część energii spożytkowanej w systemach dystrybucji wody jest tracona w trzech głównych obszarach: z powodu tarcia na ściankach rur (plus pomniejsze straty na zgięciach i złączkach), na zaworach regulacyjnych (np. zaworach redukujących i utrzymujących ciśnienie, zaworach regulacji przepływu) oraz kranach klientów końcowych. (Straty energetyczne na kranach klientów końcowych są wyliczane na węzłach sieci i obejmują zużycie i wycieki wody.)
Teraz, dzięki rozszerzeniu umożliwiającemu analizę zrównoważenia sieci, projektowanie sieci zrównoważonych stało się proste i pewne. Użytkownicy mogą określać poziom emisji substancji węglopochodnych w odniesieniu do zastosowanych w sieci pomp, a także sumaryczne straty energii na wszystkich elementach sieci – od źródła po kran. Rozbudowane narzędzie wizualizacji rozróżnia kolorami elementy mające w rożnym stopniu wpływ na środowisko, dając przejrzysty i błyskawiczny przegląd problemów i priorytetów. Użytkownicy w prosty sposób mogą także porównywać różne wersje konfiguracji sieci, szeregować od najmniej do najbardziej sprawnej, precyzować punkty o największym potencjale ulepszenia oraz błyskawicznie określać możliwe optymalizacje dla zaworów redukujących/podnoszących ciśnienie i odzyski energii.
„Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy jednocześnie, w tak znaczącym stopniu ulepszyć produkty z rodziny InfoWorks WS, H2ONET, H2OMAP Water oraz InfoWater. Wiemy, że ten dodatek błyskawicznie odmieni życie projektantów, członków naszej społeczności oraz naszego stowarzyszenia.” mówi Paul F. Boulos, prezes i dyrektor generalny MWH Soft. “Te najlepsze w swojej klasie narzędzie od obliczania poziomu emisji substancji węglopochodnych stworzyliśmy w celu maksymalnego uproszczenia zarządzania sprawnością energetyczną stawiając jednocześnie poprzeczkę zaawansowania technologicznego na poziomie niespotykanym u konkurencji. Zrównoważenie wyraźnie odzwierciedla naszą nieustanną determinację w dostarczaniu naszym klientom najlepszych, najbardziej zaawansowanych programów, które pomogą im w udoskonalaniu, zabezpieczeniu, równoważeniu i optymalizowaniu infrastruktury wodociągowej przy maksymalnej redukcji strat energetycznych i nakładów finansowych.”