Geomagic Labs oferuje Parametric Exchange dla Siemens NX CAD
Na stronach internetowych Geomagic Labs website można już pobrać i ocenić funkcjonalność najnowszej wersji Parametric Exchange, który umożliwia tworzenie własnych modeli CAD w środowisku Siemens NX wprost z oprogramowania Geomagic Studio. Geomatic Labs to portal społecznościowy, który pozwala na szybki dostęp do nowych technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz koncepcji produktów przed ich wprowadzeniem na rynek w oprogramowaniu 3D Geomagic.
„Reakcja klientów na funkcję Parametric Exchange w Geomatic Studio 11 była tak bardzo pozytywna, że zdecydowaliśmy się na rozszerzenie funkcji i włączenie pakietu ich do pakietu NX, który jest powszechnie używany w branżach, które obsługujemy, w szczególności w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i astronautycznym.” – mówi Karl Matthews, dyrektor ds. zarządzania produktem w Geomagic. „Z niecierpliwością czekamy na ocenę i reakcje klientów, którzy mają okazję zapoznać się z nową funkcjonalnością Parametric Exchange w wersji zapoznawczej.”
Inteligentne połączenie z CAD
Parametric Exchange dla pakietu NX zapewnia połączenie pomiędzy Geomagic Studio a NX Siemensa i pozwala na automatyczną rekonstrukcję geometrii z danych skanu. Za pomocą funkcji Parametric Exchange dla pakietu NX użytkownicy mogą szybko i z łatwością tworzyć zoptymalizowane modele parametryczne CAD, łącznie ze strukturą drzewiastą modeli, które można edytować w oprogramowaniu NX. Geomagic jest jedynym oprogramowaniem do modelowania 3D, które oferuje bezproblemową integrację z głównymi programami CAD, co pozwala większości użytkowników na szybkie i łatwe tworzenie w pełni parametrycznych modeli na podstawie danych skanu. Obecna wersja Parametric Exchange Studio 11 dostępna jest dla pakietów Siemens NX CAD, Autodesk Inventor oraz Pro/ENGINEER. Geomagic Studio 11 pozwala użytkownikom na przechwycenie geometrii stworzonej przez projektantów, wprost na gotowy spójny model 3D w wybranym formacie edytora inżynierskiego. Model 3D budowany jest automatycznie na podstawie chmury punktów z pomiaru 3D, zachowując się przy tym tak, jakby oryginalnie był zaprojektowany za pomocą kształtów i powierzchni swobodnych edytora CAD. To znacznie skraca czas potrzebny na przeniesienie brył fizycznych do wirtualnego prototypu, tak w przypadku projektowania produktowego oraz projektowania opartego na analizie geometrii konstrukcji.