Jak skutecznie wprowadzać naukę w świat przemysłu
Zajęcia są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Są one skierowane przede wszystkim do pracowników jednostek naukowych prowadzących prace badawczo-rozwojowe i zainteresowanych tematyką komercjalizacji wyników badań naukowych.
Szkolenia będą obejmowały zagadnienia takie jak: prawne narzędzia ochrony własności intelektualnej, metody wyceny własności intelektualnej, zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi, proces komercjalizacji i transferu technologii, przeszukiwanie baz patentowych, MS-Projekt - narzędzie informatyczne wspomagające zarządzanie projektami, przygotowanie ofert technologicznych, komunikacja i negocjacje z przedsiębiorcami.
Wykłady teoretyczne wzbogacono praktycznymi warsztatami. W ich ramach uczestnicy skorzystają z różnego rodzaju ćwiczeń i zajęć komputerowych. Warsztaty poprowadzą polscy i zagraniczni specjaliści. Część warsztatów będzie prowadzona w języku angielskim.
Uczestnicy będą się szkolili w Krakowie na terenie Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24. Szkolenia zaplanowano na październik, a warsztaty na listopad.
Osoby, które chciałyby skorzystać z zajęć, powinny nadesłać dokumenty zgłoszeniowe na adres siedziby CTTPK (ul. Warszawska 23, 31-155 Kraków)do 28 września.
Harmonogram zajęć, formularze zgłoszeniowe i regulamin uczestnictwa w szkoleniach są dostępne na stronie: www.transfer.edu.pl/?action=showArticle&articleID=1293