TouchCAD 3.6 do Modelowania 3D

16.04.2009 Skomentuj pierwszy


Zastosowania TouchCAD-a
TouchCAD łączy w sobie dużą szybkość i dużą dokładność modelowania 3D, przy wykorzystaniu nowoczesnych technik push-pull (popchnij-wyciągnij), dzięki funkcjom unfolding-u/unwrapping-u (rozwijania/rozkładania) potrafi bardzo szybko przekształcić złożone modele 3D w rysunki produkcyjne lub pliki do maszyn sterowanych numerycznie (CNC).
 
TouchCAD nie rozdziela procesu projektowania od procesu przygotowania produkcji. Przygotowywanie produkcji stało się tu integralną częścią procesu projektowania, co oczywiście ma sens, jeśli się nad tym zastanowićmy.
 
Niektóre z przykładów zastosowań:
 
Nadmuchiwany namiot: 1,000 m2 powierzchni podłogowej. 3,987 m2 powierzchni całkowitej, rozdzielonej na 924 rozłożone panele.
 

Czas modelowania: Pod dwóch dniach były już gotowe pliki, które można było zładować do maszyny tnącej, kompletne, z odpowiednimi tolerancjami na szwy, numerami paneli, wszystkie panele zostały sprawdzone pod kątem dopasowania do danej (1,6m) szerokości materiału (założono, że rolka materiału ma 3.2 km długości). Sam namiot został wyprodukowany i rozłożony po sześciu tygodniach od rozpoczęcia prac. Model stworzony przez AS Montajes Efimeros, Barcelona Hiszpania.
 
Projekt statku: 8-mio metrowej długości kuter z aluminium. Kompletny projekt wykonał w TouchCAD-zie Claes Lundström. Profil kadłuba stworzono oczywiście przy wykorzystaniu dynamicznego przekrojowania, co pozwoliło na całkowitą kontrolę kształtu kadłuba, nie do uzyskania w zwykłych systemach CAD, czy programach do modelowania. Hydrostatyka, waga i środek ciężkości – wszystko wyliczono w zintegrowanych arkuszach bazodanowych. Całkowicie zagnieżdżone i zoptymalizowane dla lepszego wykorzystania plików wysyłanych bezpośrednio do laserowej maszyny tnącej, z odpowiednimi znacznikami na powierzchni przyspieszającymi i ułatwiającymi montaż.
 
 
Nowości w Wersji 3.6:
Wśród nowych funkcji znajdziemy obsługę powierzchni cieniowanych w edytorze 3D, tekst, wymiarowanie, wiele ulepszeń wprowadzono do narzędzi i menu programu, poprawiono menu kontekstowe, funkcje zagnieżdżania w rzutach rozłożonych, udoskonalono strukturę bazy danych i jej obsługę, wprowadzono obsługę post-processingu rozłożonych elementów, itp..
 
Dokładniejszy opis nowych funkcji TouchCAD-a 3.6 można znaleźć tutaj (pdf).
Tą samą treść zaprezentowano na filmiku instruktarzowym (w Quicktime) tutaj.
 
Wymagania systemowe: 
TouchCAD to produkt wieloplatformowy, może pracować pod Mac OSX (10.2 lub nowszym, Universal Binary), i Windowsem (XP/Vista). Dostępny w wersjach językowych: angielskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej i szwedzkiej. 
 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: