ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu

25 lat polskiej marki oprogramowania CAD

14.04.2022 Skomentuj pierwszy

Od ćwierć wieku marka INTERsoft jest obecna na mapie rynku oprogramowania w Polsce, a od kilku lat również na świecie.

Założycielem firmy jest absolwent Politechniki Łódzkiej mgr inż. budownictwa Jarosław Chudzik, który kontynuował swoją edukację w Niemczech i przez wiele lat pracował w jednej z największych wówczas niemieckich firm informatycznych z branży budowlanej, mb-Software AG.

Pierwszym krokiem w historii firmy była lokalizacja i sprzedaż na rynku polskim programu ArCon – ówczesnego bestsellera mb-Software AG. Na tym etapie firma składała się zaledwie z kilku osób. Dopiero sukces programu ArCon pozwolił na błyskawiczny rozwój INTERsoft i dał mocne podstawy do rozpoczęcia prac nad własnymi aplikacjami inżynierskimi.

W 2000 roku w sprzedaży pojawił się Konstruktor – pierwszy autorski, modułowy program przeznaczony dla konstruktorów, a w 2004 dołączył do niego program R3D3-RAMA 3D.

R3D3-RAMA 3D - rok 2008

W międzyczasie INTERsoft jako jeden z pierwszych członków przystąpił do Konsorcjum ITC grupującego firmy z całego świata piszące wspólnie program IntelliCAD.

Oferta autorskiego oprogramowania ciągle się powiększała. Duży sukces odniosła ArCADia-TERMO, program do sporządzania świadectw i audytów energetycznych.

ArCADia-TERMO - rok 2008

W 2007 roku Prezes Jarosław Chudzik podjął kontrowersyjną jak na tamte czasy decyzję o rozpoczęciu prac nad systemem oprogramowania, za pomocą którego można by stworzyć jeden obiektowy model budynku łączący w sobie architekturę, konstrukcję i instalacje.

Idea BIM nie była wtedy jeszcze popularna i niewiele osób wierzyło w sens takiego multibranżowego oprogramowania.

Po wielu próbach stworzenia optymalnej architektury systemu i dzięki wysiłkowi całej załogi udało się wcielić w życie ten nowatorski plan – system ArCADia BIM, obecnie rozbudowany do kilkudziesięciu modułów,  jest dziś sztandarowym produktem firmy.

Z okazji tak wyjątkowej rocznicy firma przygotowała specjalną niespodziankę.

Więcej informacji TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - Skorzystaj z 30 procentowego rabatu