Konkurs UNIGRAPHICS NX
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Dni druku 3D

Gotowe uchwyty do wykorzystania w projekcie i w modelu

02.06.2021 Skomentuj pierwszy

Elesa+Ganter wzbogaciła ofertę o serię wysokich uchwytów pałąkowych. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 435 i GN 435.3. zostały stworzone z myślą o aplikacjach wymagających większego prześwitu pomiędzy obudową, a częścią chwytną. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy obsługa urządzenia wymaga noszenia rękawic ochronnych lub praca odbywa się w podwyższonych temperaturach. Nowe uchwyty są też polecane np. do urządzeń dźwigowych.

„Uważnie obserwujemy potrzeby naszych klientów i nieustannie dostosowujemy ofertę standardowych elementów maszyn. Dostrzegliśmy potrzebę wprowadzenia nowego typu uchwytów, które dzięki większemu prześwitowi, będą podnosić bezpieczeństwo pracy i wygodę użytkowania w specyficznych sytuacjach.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys.1: Uchwyty GN 435 i GN 435.3 w wykonaniu:
  a) pokrytym żywicą epoksydową
  b) piaskowanym na mat

1. Obsługa w rękawicach ochronnych

Cechą charakterystyczną nowych uchwytów jest zwiększony prześwit. Dzięki takiej konstrukcji uchwyty sprawdzą się idealnie w aplikacjach wymagających użycia rękawic ochronnych. Zwiększona wysokość ułatwi łapanie pałąków, co pozytywnie wpłynie na ergonomię obsługi urządzenia wyposażonego w uchwyty serii GN 435.

2. Obsługa przy gorących powierzchniach

Oddalona część chwytna może też być pożądaną cechą uchwytów, które są stosowane na wszelkiego rodzaju powierzchniach o podwyższonej temperaturze. Zwiększenie dystansu pomiędzy dłonią operatora, a potencjalnie gorącą powierzchnią, zminimalizuje ryzyko oparzenia i zwiększy poziom bezpieczeństwa konstrukcji.

3. Obsługa urządzeń dźwigowych

Wybrana część rozmiarów uchwytu, spełnia wymagania stawiane przez europejską normę DIN EN 13586, opisującą wymagania konstrukcyjne stawiane urządzeniom dźwigowym. Regulacje te mają zapewnić bezpieczny dostęp do dźwigu zarówno podczas jego montażu/demontażu na miejscu budowy, jak również przy obsłudze serwisowej w trakcie eksploatacji. Norma wskazuje na konieczność stosowania uchwytów, o określonej geometrii w pobliżu drabin. Podanym w normie wymiarom, sprostają uchwyty o średnicy Φ16 oraz wysokości całkowitej 125 mm. Dzięki temu nowe uchwyty rozwiązują kwestie bezpieczeństwa w dźwigach, zgodnie z przyjętą normą.

Uchwyty zostały wykonane ze stali nierdzewnej AISI 303 i są dostępne w wersji pokrytej czarną żywicą epoksydową lub z powierzchnią piaskowaną na mat (Rys. 1).

W ofercie Elesa+Ganter są dostępne dwa wykonania w zależności od preferowanego sposobu montażu uchwytu. Montaż za pomocą śrub lub montaż poprzez spawanie (Rys. 2 i 3).

Rys. 2: Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub

Rys. 3: Uchwyt przeznaczony do montażu za pomocą śrub

W ofercie są dostępne uchwyty o średnicach Φ12 i Φ16, w długościach od 125 mm do 300 mm. Ze względu na stosunkowo prostą specyfikę produkcji, możliwe są wykonania specjalne, obejmujące zmiany materiałowe, inne rozmiary i inny rodzaj wykończenia powierzchni już dla niewielkich ilości.

Katalog uchwytów wraz z modelami CAD 3D >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Konkurs UNIGRAPHICS NX