Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

Meblarz 3D V3.0 - Najnowsza wersja

17.12.2020 Skomentuj pierwszy

Meblarz 3D to prosty w obsłudze program do projektowania mebli współpracujący z maszynami CNC. Zaprojektujesz w nim meble, wykonasz dokumentację techniczną, przygotujesz kosztorys oraz wygenerujesz pliki rozkroju dla obrabiarek CNC. Obecnie dostępna jest już najnowsza wersja oprogramowania MEBLARZ 3D V3.0

W najnowszej wersji pojawiło się kilka ważnych i użytecznych funkcji, które przedstawiamy poniżej.

Bezpośredni eksport projektu z Meblarz 3D do SimLab Composer

Aby wykonać fotorealistyczną wizualizację Meblarz 3D ma teraz możliwość eksportu całego projektu wraz z teksturami do oprogramowania SimLab Composer, w którym wystarczy dodać oświetlenie obiektu i przejść do renderingu. Opcja ta skraca czas otwierania projektu w SimLab. Nie ma potrzeby importu plików czy zapisywania ich w innych formatach – program sam przy wybraniu odpowiedniej funkcji z menu eksportuje pliki do formatu obj, tworzy się katalog z teksturami, a następnie zostaje uruchomiony program SImLab.

Podczas konfigurowania eksportu do wizualizacji możliwe jest określenie folderu, do którego będą zapisywane pliki w formacie OBJ oraz tekstury, wybrać program, w którym zostaną one renderowane oraz podać odpowiednie argumenty potrzebne do poprawnego wczytania projektu.

Generator szuflad

Meblarz3D w najnowszej wersji pozwala użytkownik na tworzenie i automatyczne wstawianie szuflad oraz niezbędnych otworów potrzebnych do zamocowania prowadnic. Możliwe jest tworzenie własnych szablonów szuflad, decydowanie o konkretnym rozmieszczeniu danych elementów wraz z frontami czy definiowanie prowadnic.

Jest to na tyle prosty proces, że wystarczy wybrać odpowiedni szablon oraz wskazać korpus, na którym będzie umieszczana szuflada.

W trakcie wypełniania formularza tworzenia szuflady możliwe jest określenie wszystkich najważniejszych parametrów w celu uzyskania szuflady idealnie dopasowanej do potrzeb klienta.

W Meblarzu 3D dostępne są również w pełni konfigurowalne prowadnice, dla każdej z nich dostępne jest szereg długości, do której może wybrać niezależną lokalizację zarówno otworów w szufladzie, jak i w korpusie. Jest możliwość także wyboru średnicy oraz głębokości otworów, szerokości prowadnicy, jej ceny czy kodu.

Jak widać, są to operacje bardzo ułatwiające pracę podczas projektowania mebli, których nie posiadała poprzednia wersja.

Wersja DEMO do pobrania TUTAJ >>>

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021