Szkolenia SOLIDWORKS

Alibre Design v22 – kolejna duża wersja w tym roku już wydana

08.10.2020 Skomentuj pierwszy

Zgodnie z zapewnieniami producenta Alibre LLC zwiększono od 2019 roku dynamikę rozwoju Alibre Design, co poskutkowało wydaniem 3 wersji Alibre Design w tym roku, a do końca grudnia planowane jest wydanie kolejnej.

Ilość nowych wersji z nowymi funkcjonalnościami plasuje Alibre Design w czołówce najdynamiczniej rozwijających się programów CAD 3D, a każda wersja powstaje we współpracy z użytkownikami, dlatego Alibre Design dopasowane jest do ich potrzeb tak bardzo, jak to tylko możliwe. Tak było i tym razem. W trakcie powstawania nowego Alibre Design v22, użytkownicy biorąc aktywny udział w ustaleniach z producentem na www.alibreforum.com wskazali wiele funkcjonalności, które ich zdaniem byłyby potrzebne. Dlatego największą nowością w Alibre Design v22 jest Dynamiczna Biblioteka Części.

Alibre Design posiadało już zaawansowane opcje konfiguracji projektów, dzięki którym można tworzyć całe grupy produktów z możliwością wieloetapowej parametryzacji. To potężne narzędzie zostało także wykorzystane w generatorze części, który jest elementem dynamicznej biblioteki części. Dzięki takiemu podejściu używanie parametrycznych komponentów w złożeniu jest bardzo wygodne.

Była to najbardziej wyczekiwana nowość, ponieważ generator części, wykorzystuje nie tylko bazę użytkownika, ale także umożliwia współdzielenie zasobów, a w przyszłości współpracę z bazami w chmurze. Działanie generatora jest bardzo intuicyjne, natomiast parametryzacja części może być kilkuetapowa z wieloma warunkami wymuszającymi. Pozwala to stworzyć przejrzystą bazę dostosowującą się do specyfiki projektowanych elementów, co daje niespotykane dotychczas możliwości. Wybór określonych wartości determinuje kolejne cechy, podczas gdy pewne wymiary mogą być stałe lub pochodzić tylko z określonego zakresu.

To wszystko we współpracy z pełną parametryzacją i dynamicznym połączeniem z programem Excel tworzy narzędzie, które w najwyższym stopniu zaspokaja potrzeby polskich firm konstrukcyjno-produkcyjnych.

Działanie generatora części można zobaczyć na filmie lub bezpośrednio testując za darmo pełną wersję Alibre Design - www.alibre.com/beta/

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS