NX Learning Edition
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Warsaw Industry Week 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
STOM-TOOL 2020

NX Sketch - inteligentny szkicownik CAD

24.06.2020 Skomentuj pierwszy

Siemens przedstawia pierwszą w branży technologię szkicowania CAD opartą na sztucznej inteligencji

Siemens Digital Industries Software wprowadza nowe rozwiązanie do szybkiego szkicowania swoich koncepcji w 2D. Nowe narzędzie NX Sketch rewolucjonizuje ten proces w CAD, stanowiący istotną część procesu projektowania. Poprzez zmianę podstawowej technologii użytkownicy mogą teraz szkicować bez wstępnego definiowania parametrów, zamiarów projektowych i relacji. Używając sztucznej inteligencji (AI) do dedukcji relacji w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą zrezygnować ze szkiców papierowych i tworzyć projekty koncepcyjne w ramach oprogramowania NX. Technologia ta oferuje elastyczność w szkicowaniu projektów i ułatwia pracę z danymi importowanymi, umożliwiając szybką iterację projektu na starszych danych, a także pracę z dziesiątkami tysięcy krzywych w ramach jednego szkicu. Dzięki najnowszym ulepszeniom NX portfolio Xcelerator firmy Siemens zapewnia zaawansowaną technologię, nawet w ramach podstawowych technik modelowania, pomagając usunąć tradycyjne bariery użytkowników w celu radykalnej poprawy wydajności.

NX Sketch - inteligentny szkicownik CAD

Możliwość dokonywania inteligentnych zmian w obiektach 2D, które importuje się do nowego zeszytu, jest zdumiewająca”, powiedział Steve Samuels, CEO Design Visionaries Inc.

Analiza wykazała, że podczas przeciętnego dnia pracy typowy użytkownik spędza około 10% czasu na szkicowaniu. Ponadto w istniejących środowiskach projektowania większość szkiców koncepcyjnych odbywa się poza oprogramowaniem CAD ze względu na poziom reguł i relacji, które użytkownik musi określić i wprowadzić do szkicu. Często zdarza się, że projektanci na etapie projektowania koncepcji nie wiedzą, jaki będzie produkt końcowy, co wymaga elastycznego środowiska szkicowania, które może ewoluować wraz z projektem. NX, jako pierwsze rozwiązanie w branży, oferuje elastyczność projektowania koncepcji 2D na papierze w ramach środowiska 3D CAD, eliminując początkowe ograniczenia projektu. Zamiast określania i ograniczania przez elementy, takie jak rozmiar lub relacje, NX może rozpoznać punkty styczne i inne relacje projektu i natychmiast je dostosować.

NX Sketch - inteligentny szkicownik CAD

Szkicowanie jest w centrum CAD i ma kluczowe znaczenie dla uchwycenia celu cyfrowego bliźniaka”, powiedział Bob Haubrock, starszy wiceprezes, Product Engineering Software, Siemens Digital Industries Software. Chociaż jest to istotna część procesu, w ciągu ostatnich 40 lat szkicowanie niewiele się zmieniło. Korzystając z technologii i innowacji pochodzących z wielu przejęć, firma Siemens jest w stanie osiągnąć nowe spojrzenie na ten kluczowy etap projektowania i zmodernizować go w sposób, który pomoże naszym klientom osiągnąć znaczący wzrost wydajności i innowacyjności.”

Więcej informacji o systemie NX Sketch można znaleźć tutaj

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX Learning Edition