Finansowanie zakupów oprogramowania CAD/CAM/CAE/PLM
Podręcznik Inventor 2020

HEEDS - pełna optymalizacja projektu w CAD, CAE

6 dni temu Skomentuj pierwszy

HEEDS jest oprogramowaniem służącym do automatyzacji i przyspieszania procesu przeszukiwania rozwiązań w przestrzeni konstrukcyjnej. Automatyzacja procesu projektowania polega na automatycznej wymianie informacji pomiędzy różnorodnymi narzędziami, przede wszystkim CAD i CAE. W „klasycznym” podejściu zaczynamy od projektu CAD, a następnie używamy oprogramowania CAE do symulacji w celu ewaluacji osiągów. Teraz natomiast możemy zdefiniować zamierzone osiągi, a HEEDS wraz z oprogramowaniem CAE pomoże w zidentyfikowaniu najlepszych projektów.

Dzięki HEEDS można efektywnie korzystać ze wszystkich zasobów sprzętowych, czyli lokalnych i zdalnych, klastrów i chmur obliczeniowych. Umożliwia to więc wykonywanie zmian w pliku CAD na komputerze lokalnym, przeprowadzanie analizy strukturalnej na serwerze oraz obliczeń równoległych CFD na klastrze.

Kolejną zaletą programu HEEDS jest łatwy w stosowaniu interfejs oraz zaimplementowany algorytm SHERPA do inteligentnego przeszukiwania możliwych zmian. Dzięki temu możliwa jest szybka identyfikacja optymalnego rozwiązania spełniającego założone osiągi.

Firmy stosujące HEEDS używają tego oprogramowania przede wszystkim do uproszczenia i przyspieszenia budowy wirtualnych prototypów. Jest to wykonalne m.in. dzięki dwukierunkowemu połączeniu do dowolnej geometrii poprzez zintegrowanie posiadanego systemu CAD z oprogramowaniem HEEDS. W ten sposób, przy niewielkiej liczbie podejść, można szybko znaleźć dobry projekt, zgodny z naszymi założeniami.

Jednym z czasochłonnych zadań, z jakimi mają do czynienia konstruktorzy, jest szybka ocena podobnych projektów. Tymczasem HEEDS pomaga w rozpoznawaniu grupy projektów o najlepszych parametrach, a także identyfikuje obszary korzystnych zmian projektowych. To z kolei pomaga w uniknięciu potencjalnych wad produktu przed etapem wytwarzania.

Więcej informacji o HEEDS TUTAJ >>>

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Finansowanie zakupów oprogramowania CAD/CAM/CAE/PLM