Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik Inventor 2020

NX RAPID CAD

29.04.2019 Skomentuj pierwszy

Moduł NX RAPID CAD to autorski pakiet firmy CAMdivision rozszerzający aplikację NX CAD oraz NX DRAFTING o dodatkowe funkcjonalności oraz w pełni z nimi zintegrowany. W skład w NX RAPID CAD wchodzą operację usprawniające prace zarówno z pojedynczymi częściami, całymi gotowymi podzespołami jaki i dokumentacją płaską. Zbiór funkcjonalności zawartych w NX RAPID CAD został dobrany na bazie doświadczenia naszego działu technicznego jak i zarówno na sugestiach użytkowników oprogramowania NX.

Pakiet NX RAPID CAD jest przeznaczona tylko i wyłączanie dla klientów firmy CAMdivision. W skład licencji NX RAPID CAD wchodzą funkcje ułatwiające czynności związane z modelowaniem pojedynczych części, poszczególnych operacji, całych podzespołów oraz dokumentacji 2D.

Sprawdź webinar NX RAPID CAD >>>

Poniżej zostały opisane wybrane funkcje z pakietu „Części oraz operacje” NX RAPID CAD.

  • Funkcja „Folder” – otwiera oraz zaznacza dokładną lokalizacje zapisanego pliku w aplikacji „Eksplorator Windows”

  • Operacje „Zmień nazwę” – pozwala na bezpośrednią zmianę nazwy części roboczej jak i poszczególnych komponentów w złożeniu

  • Funkcja „Kopia części” – tworzy nie asocjatywną kopię części roboczej lub wybranego komponentu ze złożenia, zachowując oryginał

Opis wybranych funkcji z pakietu „Złożenia”

  • Opcji „Kopiowanie rodziny części do folderu złożenia” - kopiuje wszystkie elementy, które są stworzone za pomocą rodziny („elementy znormalizowane”)części do głównego folderu złożenia.

  • „Spakuj złożenie” – pakuje wszystkie komponenty złożenia do jednego pliku .zip

Opis wybranych funkcji z pakietu „Masa”

  • Funkcja „Policz masę” – oblicza masę dla całego roboczego złożenia jak i wszystkich komponentów i dodaje do nich atrybut (nazwę atrybutu użytkownik może ustalić indywidualnie )

Opis wybranych funkcji z pakietu „Drafting ”

  • Operacje „Ukryj / Pokaz granice widoków ” – wyłączają lub włączają widoczność granic wszystkich widoków na aktywnym arkuszu w aplikacji rysunku 2D.

Opis wybranych funkcji z pakietu „Tabela rewizji 2D ”

Za pomocą tych czterech operacji użytkownik jest w stanie stworzyć tabele rewizji, dodać adnotacje zmiany w tabeli. Utworzyć asocjatywne odnośniki przypisane do konkretnego symbolu rewizji i umieścić je w dowolnym miejsc na dokumentacji płaskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Finansowanie zakupów oprogramowania CAD/CAM/CAE/PLM