Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS

VoluMill w ZW3D z technologią HSM

16.10.2018 Skomentuj pierwszy

Najnowszy moduł VoluMill jako wsparcie do ZW3D jest dostępny od niedawna. Producent taką informację ogłosił już w sierpniu tego roku. Jest to bardzo dobra wiadomości dla osób, które korzystają z oprogramowania w zakresie obróbki CAM lub przymierzają się do zakupu licencji. Dla użytkownika oprogramowanie wprowadza wiele korzyści. Przede wszystkim jest to dłuższy czas pracy narzędzia czy szybszy proces obróbki materiału.

Lepsze frezowanie dzięki VoluMill

Czym jest frezowanie HSM, z angielskiego High Speed Miling? Polega ono na wykonywaniu obróbek z dużymi posuwami przy jednoczesnym wykorzystaniu jak największej długości roboczej danego narzędzia. Dla wykonania takiej operacji potrzebna jest odpowiednia technologia, którą w ZW3D zapewni VoluMill – uznany i ceniony moduł wpierający technologię HSM.

VoluMill jest dodatkiem do ZW3D CAM. Zapewnia on szereg możliwości i korzyści dla użytkownika.

Frezowane ze stałym kątem opasania narzędzia

Narzędzia podczas obróbki styka się z materiałem, kąt styku nazywany jest stałym kątem opasania narzędzia. W klasycznych obróbkach jest on zmienny co prowadzi do nierównomiernego obciążenia narzędzia. Teraz, dzięki dodatkowi VoluMill, kąt opasania w całym zakresie obróbki jest stały i zależny od parametrów technologicznych wybranych w operacji. Zapewnia to płynną, gładką ścieżkę bez ostrych zmian kierunków poruszania się narzędzia. Dodatkowo narzędzie jest stale obciążone w całym zakresie obróbki, dzięki czemu jest mniej zużywane – przekłada się to bezpośrednio na żywotność narzędzi. Oprócz tego czas wykonania operacji ulega znacznemu skróceniu, ponieważ użytkownik może frezować ze znacznie większymi prędkościami.

Z lewej - zwykła obróbka zgrubna, z prawej - obróbka zgrubna VoluMill w ZW3D

Moduł technologiczny

Zintegrowany moduł technologiczny może automatycznie dobrać parametry prędkości, posuwów, grubości wióra czy kroku w dół w zależności od tego na którym zależy użytkownikowi. Są one uzależnione są między innymi od kształtu narzędzia, rodzaju obróbki, rodzaju materiału czy jego twardości. Łatwość definicji i intuicyjność pozwala na szybkie generowanie poprawnych z punktu widzenia technologii ścieżek narzędzia.

Korzyści z zastosowania VoluMill w ZW3D:

  • Redukcja czasu trwania operacji do 70%,
  • Redukcja czasu programowania do 30%,
  • Wydłużony czas pracy narzędzia do 800%,
  • Automatyczny dobór parametrów obróbki dzięki modułowi technologicznemu,
  • Intuicyjne programowanie CAM,

Przykład wykorzystania przy obróbce detalu z aluminium 6061:

VoluMill w ZW3D to najlepsze rozwiązanie do programowania ścieżek narzędzia dla wszelkiego rodzaju materiałów. Dzięki zaawansowanej technologii i skróceniu czasów dla tworzenia ścieżek narzędzia oraz czasu trwania operacji użytkownik zaobserwuje 50% wzrost produktywności.

Najnowszy ZW3D 2018 można testować bezpłatnie przez 30 dni > ZW3D 2018 Demo

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge