Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS

Moduł Edgecam Multi Task Machining

16.10.2018 Skomentuj pierwszy

Moduł MTM w Edgecam jest przeznaczony do obróbki wielkogabarytowych detali na frezarkach
z możliwością toczenia. Dany moduł musi być połączony z licencją Advance Production lub Ultimate Production.

W tym rozwinięciu mamy możliwość włączenia dodatkowej osi U. Jeżeli chcemy frezować wybieramy oś X, natomiast jeśli chcemy wykonać operację tokarską wskazujemy oś X2 (czyli oś U).

 

Dana oś U dotyczy półki, w której zamocowany jest nóż tokarski. Zmiana osi jest w tym przypadku bardzo ważna, ponieważ bez niej toczenie byłoby niemożliwe. Jest to związane z tworzeniem się kodu dla wybranego narzędzia.

Z powodu dużych elementów zaleca się, aby profile tokarskie w tym module były znajdowane poprzez opcję Profil tokarski i funkcję Wskaż lub poprzez rzutowanie geometrii w odpowiednim zerze, przy wyborze opcji Profile tokarskie. Wówczas zrzutowane linie zostaną zapisane w aktywnej warstwie.

W przypadku wymiany narzędzia tokarskiego dochodzi nam dodatkowa opcja Dodatkowa oś i opcje Blokuj, Pierwszy, oraz Ostatni. Służy ona do sterowania osią U podczas odwoływania narzędzia.

Bardzo ważnym zagadnieniem w tym module jest tworzenie odpowiednich zer oraz indeksowanie się do nich. Najlepiej jest tworzyć zera w płaszczyźnie pracy TOCZ(ZX) w wymiarach 2D, ponieważ będziemy mogli znaleźć profile tokarskie, które są niezbędne przy obróbce brył. W opcjach indeksowania pojawia się nowa funkcja dotycząca typu bazy. Oprócz podstawowych opcji Bezwzględnie i Przyrostowo dochodzi jeszcze funkcja Bazy dodatkowe. Dzięki tej funkcji mamy możliwość sterowania dynamicznym układem współrzędnych.

Aby w pełni skorzystać z możliwości postprocesora przeznaczonego do modułu MTM, należy go odpowiednio ustawić w Menadżerze obrabiarek.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge