Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Innoform 2019 - Międzynarodowe Targi Kooperacyji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19

CorelDRAW Technical Suite 2018

19.06.2018 Skomentuj pierwszy

CorelDRAW Technical Suite 2018 to szeroki zestaw narzędzi do projektowania umożliwiających przygotowywanie między innymi szczegółowych instrukcji montażu, skomplikowanych podręczników użytkownika oraz złożonej dokumentacji. Korzystanie z nowych, zaawansowanych funkcji pozwoli zwiększyć wydajność i uzyskać pełną obsługę standardów technicznych w celu publikacji materiałów, ich udostępniania oraz drukowania, wszystko to dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do opracowywania rysunków technicznych i szkicowania.

W nowej wersji CorelDRAW Technical Suite 2018 wprowadzono wiele ulepszeń jak i nowych funkcji. Poniżej opsujemy najważniejsze z nich.

Rzuty i modele 3D na rysunkach

Dodatek XVL Studio Corel Edition zintegrowany z pakietem CorelDRAW Technical Suite 2018 umożliwia generowanie renderowanych obrazów o wysokiej jakości na podstawie rzutów 3D zaimportowanych z plików DWG i 3DS, a także plików IGES zawierających modele 3D. Użytkownik może bez trudu przekształcić rzuty 3D w ilustracje wektorowe, korzystając z ulepszonego polecenia przesłania do programu Corel DESIGNER.

Zgodność z najnowszymi formatami plików

Pakiet  Technical Suite 2018 posiada pełny zakres obsługi standardów publikacji technicznych, opcji importu najnowszej wersji plików CAD .DWG oraz ponad 100 innych formatów plików, aby publikować, udostępniać i zapisywać istotne dokumenty techniczne.

Precyzyjne rysunki techniczne dzięki programowi Corel DESIGNER

Ta aplikacja do tworzenia rysunków wektorowych pozwala uzyskać większą precyzję, a ponadto udostępnia wiele istotnych funkcji projektowania graficznego wraz z narzędziami niezbędnymi do opracowywania szczegółowych rysunków konstrukcyjnych. Corel DESIGNER 2018 to kluczowa aplikacja wchodząca w skład tego wszechstronnego rozwiązania do opracowywania projektów technicznych i dokumentacji.

Publikowanie w plikach PDF 3D

Pliki PDF 3D mają możliwość interakcyjnego wyświetlania zawartości 3D wraz z innymi elementami graficznymi i tekstowymi. Opcje eksportu z programu Corel DESIGNER do formatu PDF 3D pozwalają na umieszczenie wszystkich istotnych danych i elementów graficznych w jednym dokumencie, co umożliwia publikowanie w różnych formatach. Pliki PDF 3D można wyświetlać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych programów do obsługi formatu PDF.

Narzędzia do kreślenia rysunków izometrycznych

Dynamiczne kreślenie na płaszczyźnie rzutu do tworzenia rzutów izometrycznych lub innych ilustracji z rzutem równoległym do rysunków montażowych lub instrukcji serwisowych. Zamiast ręcznie obliczać kąt pochylenia i obrotu, istniejące obiekty rzutowane można przedstawić na wybranej płaszczyźnie. Uzyskaj większą precyzję dzięki elementom sterowania w programie Corel DESIGNER, które pozwalają kreślić i edytować kształty z wykorzystaniem dokładnych wyników pomiarów w trybie kreślenia rzutów izometrycznych i innych trybach rysowania z rzutowaniem.

Wyrównywanie i rozmieszczanie węzłów

Wyrównywanie i rozmieszczanie węzłów względem ograniczającego prostokąta zaznaczenia, krawędzi strony lub jej środka, najbliższej linii siatki czy określonego punktu. Rozmieszczanie węzłów jest równie proste, dzięki możliwości ustawienia równomiernych odstępów w pionie lub poziomie.

Narzędzia do zaawansowanego wymiarowania

Dzięki zaawansowanym narzędziom wymiarowania nie ma konieczności wykonywania wieloetapowych operacji szkicowania i rzutowania obiektów o określonych wymiarach. Można wyświetlać dokładne wartości pomiarów między innymi na planach budynków, w tym wymiary promieniowe i średnicowe. Ponadto opcja wymiarów rzutowania umożliwia szybkie dodawanie precyzyjnych i dynamicznych linii wymiarowych oraz tekstu do rzutowanych rysunków.

Udoskonalone tworzenie objaśnień

Narzędzia do tworzenia dynamicznych objaśnień pozwalają zebrać najważniejsze szczegóły i informacje o projekcie. Elastyczne objaśnienia łączą się z obiektami źródłowymi lub do nich „przylegają” podczas przesuwania czy modyfikowania. Można także powiązać tekst objaśnienia z metadanymi kształtu źródłowego. Objaśnienia na bazie metadanych obiektów są dynamiczne, dzięki czemu wprowadzanie aktualizacji i zmian jest efektywne i pozwala zachować spójność.

Obsługa systemów pamięci tłumaczeniowych (TMS)

Pozwala opracowywać rysunki zawierające opisy, a następnie przekazywać je bezpośrednio do systemu pamięci tłumaczeniowych i przetwarzać uzyskane tłumaczenia w programie Corel DESIGNER, aby otrzymać materiały, które zostaną wykorzystane w wielojęzycznych publikacjach technicznych.

Opcje manipulowania danymi 3D CAD (opcja)

Dodatek XVL Studio 3D CAD pozwala korzystać z narzędzi do tworzenia animacji i pracować z plikami CAD zawierającymi dane inżynieryjne 3D. Dodatek XVL Studio 3D CAD Corel Edition wzbogaca pakiet o natywne funkcje trójwymiarowej wizualizacji rysunków CAD, zapewniając obsługę części i podzespołów z systemów 3D CAD, takich jak CATIA, Inventor, PTC Creo, SolidWorks, NX, a także formatów wymiany plików 3D CAD, m.in. STEP i JT.

Automatyczne aktualizowanie ilustracji na podstawie modeli 3D CAD i publikowanie danych 3D

Dodatek XVL Studio 3D CAD pozwala korzystać z ulepszonej funkcji automatycznego wykrywania i aktualizowania w celu aktualizowania trójwymiarowych rysunków CAD po zmodyfikowaniu danych inżynieryjnych. Co więcej, umożliwia publikowanie animowanych wizualizacji 3D w postaci plików PDF 3D lub XVL, które można wygodnie udostępniać lub publikować w Internecie i na urządzeniach mobilnych.

Edytor równań

Zintegrowany edytor równań umożliwia zarządzanie równaniami matematycznymi na ilustracjach technicznych jako elementami edytowalnymi. Wzory matematyczne i chemiczne można wstawiać i wyświetlać bezpośrednio na rysunku, a następnie modyfikować je w razie potrzeby.

Narzędzie LiveSketch oszczędzające czas

Szkicuj i projektuj na bieżąco! LiveSketch to rewolucyjne narzędzie, w którym wykorzystano najnowsze osiągnięcia z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Szkice odręczne są przekształcane w precyzyjne krzywe wektorowe.

Tryb rysowania symetrycznego

Różne typy symetrycznych projektów, od prostych obiektów po złożone efekty kalejdoskopowe.

Pozwalający na obsługę dotykową interfejs użytkownika

Szybkie wprowadzanie korekt przy użyciu palca lub rysika. „Dotykowy” obszar roboczy umożliwia zmaksymalizowanie rozmiaru okna rysunku poprzez wyświetlanie jedynie najczęściej używanych narzędzi i poleceń. Oprócz tego można w nim przewijać i powiększać obraz jednym gestem.

Szybszy podgląd wektorowy z wykorzystaniem GPU

Zmiana pozycji i edycja złożonych kształtów wektorowych bez obciążania zasobów systemowych.

Większa wydajność i obsługa zaawansowanych technologii

Możliwości wyświetlania na kilku monitorach i w rozdzielczości Ultra HD. Otwieraj i edytuj większą liczbę dużych plików jednocześnie, a także przetwarzaj większe pliki i obrazy szybciej niż kiedykolwiek, korzystając z obsługi architektury 64-bitowej i przetwarzania wielordzeniowego oraz najnowszego sprzętu.

Więcej informacji o nowościach w CorelDRAW Technical Suite 2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge