Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Leasing na oprogramowanie CAD CAM CAE PDM SolidWorks

Rozpoczęło się największe wydarzenie branży przesyłowej ITM Polska

05.06.2018 Skomentuj pierwszy

Nowoczesne rozwiązania, spotkania ze specjalistami działającymi w obszarze nowych technologii oraz konferencje i debaty – to tylko niektóre atrakcje czekające na zwiedzających rozpoczynające się targi ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, Focast oraz 3D Solutions. Podczas tegorocznego spotkania branży przemysłowej w dniach 5-8 czerwca br. w sposób bardzo wyraźny wybrzmi czwarta rewolucja przemysłowa, którą już dziś kroczą i powinni podążać polscy przedsiębiorcy.

Podczas uroczystości otwarcia targów zostały wręczone Złote Medale (zdjęcia z uroczystości dostępne są na stronie internetowej). Pierwszego dnia targów zwiedzający mieli okazję obejrzeć pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej w ramach POLIGONU UMIEJĘTNOŚCI, realizowanego przez Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”; wziąć udział w Warsztatach ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D organizowanych przez SMARTTECH oraz zapoznać się z innowacjami w dziedzinie logistyki w ramach IN4LOG INDUSTRY Innovations for Logistics, którego organizatorem było wydawnictwo MEDIALOG. Ważnym wydarzeniem dla branży było XV FORUM TECHNICZNE INŻYNIERSKIE „Technika w Recyclingu” organizowane przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

KONFERENCJA DRUK 3D W METALU

Drugiego dnia targów szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu”, podczas której wystąpią przedstawiciele najważniejszych firm z branży druku 3D w metalach w Polsce. W ramach wykładów zostanie przedstawionych wiele case studies z zakresu wykorzystania technologii przyrostowych w praktyce, wdrożeń systemów do druku 3D w przedsiębiorstwach produkcyjnych, czy unikalnych produktów jakie za ich pomocą powstają. Drugiego dnia targów odbędzie się również: Dzień Mechanika organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich; TechnoSteel Poland – Innowacje w branży stalowej organizowane przez Wydawnictwo AML Press. Zapraszamy również do udziału w konferencji prasowej na temat nowej odsłony najważniejszych targów obrabiarek do metalu we Włoszech BI-MU 2018 (9-13 października 2018, Mediolan).

MM SPEAKERS CORNER – W OGNIU PYTAŃ

W tym roku, po raz drugi, odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych MM Speakers Corner, który w całości będzie poświęcony idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni specjaliści – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, tym razem z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Debatę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Radek Brzózka, który będzie nie tylko zadawał pytania ekspertom i dbał o ciekawy przebieg dyskusji, ale również sam weźmie udział w rozmowach. MM Speakers Corner została podzielony na cztery części tematyczne. Całość rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15.30.

  • „Przemysł 4.0 w Polsce – slogan czy realny kierunek rozwoju firm z sektora MŚP”.
  • „Automatyzacja i robotyzacja polskich firm - doświadczenia dostawców”
  • „Narzędzia wsparcia dla rozwoju polskich przedsiębiorstw w drodze do Przemysłu 4.0”
  • „Przemysł przyszłości – wizje i koncepcje rozwoju”

ZAINWESTUJ W SIEBIE NA TARAGCH SUBCONTRACTING 2018

Podczas targów Subcontracting 2018 w pawilonie 7 odbędzie się strefa „Warsztat Menedżera” - cykl warsztatów, prelekcji i dyskusji wokół wiodącego tematu targów „Na drodze do przemysłu 4.0” - ta rewolucja jest tuż za progiem, a najważniejsze pytanie brzmi: jak się do niej skutecznie przygotować? Przemysł 4.0 to nie tylko automatyzacja i robotyzacja produkcji. To także zmiana filozofii biznesowej oraz nowe kompetencje kadry kierowniczej i pracowników, a także nowe podejście do klientów. Czy polska gospodarka odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Dyskusje i debaty podczas targów przybliżą te zagadnienia. Strefa będzie aktywna przez trzy dni, od 6 do 8 czerwca w godzinach 10.00 – 13.00. Każdy dzień będzie poświęcony innemu tematowi.

6 czerwca, środa: Warsztat Menedżera - „Jak okiełznać Technologie?” (pawilon 7, scena, parter). W tym dniu prelekcje będą odbywały się wokół tematu przygotowania firm do rewolucji przemysłowej 4.0. Swoimi doświadczeniami podzielą się menedżerowie, którzy skutecznie to robią na co dzień. Z jakimi trudnościami spotkali się w praktyce? Jak to się stało, że wdrożenie zakończyło się sukcesem? O tym opowiedzą przedstawiciele zarówno dużych firm, jak i liderzy mniejszych przedsiębiorstw. Prelekcje odbywać się będą w godz. 10.00 – 13.00, następnie w godz. 14.30-15.30 przeprowadzone zostaną warsztaty (Pawilon 7, antresola, sala C)

Również jutro (6 czerwca, środa) w ramach targów Subcontracting 2018, rozpoczną się Subcontracting ITM Meetings (pawilon 7, antresola, sala AB) - dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna, skierowana do przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży przemysłowej. To wyjątkowa, bezpłatna i wygodna formuła budowania trwałych relacji między oferentami usług podwykonawczych oraz potencjalnymi zleceniodawcami. Niewątpliwym atutem tej formy matchmakingu jest możliwość wcześniejszego poznania profili oferentów i umówienia się na konkretne spotkania przed targami za pomocą specjalnego panelu internetowego www.b2match.eu. Partnerem wspierającym spotkania matchmakingowe jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge