Wypróbuj Solid Edge za darmo
SOLIDWORKS Electrical

T-FLEX Nesting - optymalizacja rozkładu blach

14.09.2017 Skomentuj pierwszy

T-FLEX Nesting w pełni integruje się ze środowiskiem T-FLEX CAD. Moduł daje możliwość szybkiego i zarazem optymalnego rozłożenia części np. rozkrojów blach na arkuszach.

Dostępne rodzaje nestingu:

  • Nesting Liniowy
  • Nesting Gilotynowy
  • Nesting Dokładny

Nesting LINIOWY

Parametry – grubość cięcia, odsunięcie od krawędzi akruksza, minimalny romiar odpadu nadającego się do użytku, szerokość arkusza.

Części – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej długości i ilości.

Arkusze – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej długości i ilosci.

 

 

Dodatkowe opcje – ilośc cześci na magazyn, raport nestingu, informacja o wykorzystanej powierzchni arkusza, eksport wyniku do T-Flex CAD (DXF/DWG), wyświetlanai odpadów i linii cięcia.

Nesting GILOTYNOWY

Parametry – grubość cięcia, odsunięcie od krawędzi akruksza, minimalny romiar odpadu nadającego się do użytku.

Części – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej wielokości i ilości oraz przez import lub dodanie z rysunku T-Flex CAD. Możliwa jest aktualizacja części po zmianach w CAD.

Arkusze – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej wielkości i ilości z możliwością definicji defektów.

Dodatkowe opcje – dopuszczalne częściowe obracanie części, raport nestingu, informacja o wykorzystanej powierzchni arkusza, eksport wyniku do T-Flex CAD (DXF/DWG), wyświetlanie odpadów i linii cięcia, możliwość manualnego przemieszczania części w inne części arkusza.

Nesting DOKŁADNY

Parametry – odsunięcie od części, umieszczanie części wewnątrz innych części, ustawienie poziomu optymalizacji rozkładu (Szybkość-Jakość), stopień zwiększenia obrotu, dopuszczalne zwiększenie wielkości przerwy.

Części – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej wielokości i ilości oraz przez import lub dodanie z rysunku T-Flex CAD. Opcje obrotu i lustrzanego odbicia definiowane dla wszystkich części lub niezaleznie dla każdej z osobna. Możliwa jest aktualizacja części po zmianach w CAD.

Arkusze – definiowane są przez dodanie prostokątnych obszarów w dowolnej wielkości i ilości oraz przez import lub dodanie z rysunku T-Flex CAD. Możliwa jest aktualizacja arkuszy po zmianach w CAD.

Dodatkowe opcje – raport nestingu, informacja o wykorzystanej powierzchni arkusza, eksport wyniku do T-Flex CAD (DXF/DWG),

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Wypróbuj Solid Edge za darmo