Wypróbuj Solid Edge za darmo
Targi 3D Solutions
Young Design konkurs dla projektantów, wzornictwo przemysłowe
SOLIDWORKS Simulation

Moduł śruby napędowej do pracy w warunkach ekstremalnych

04.08.2017 Skomentuj pierwszy

Jednym z nowych produktów igus jest moduł śruby napędowej drylin SHT wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, produkty drylin SHT-ES stanowią doskonałe rozwiązanie dla zastosowań w przemyśle spożywczym oraz w przypadku występowania wysokich temperatur. Użytkownicy mogą również samodzielnie złożyć nowy moduł śruby napędowej wykorzystując do tego celu nowy konfigurator drylin SHT.

drylin SHT -  pod tą nazwą firma igus od ponad dziesięciu lat oferuje swoim klientom moduły śrub napędowych, które zapewniają precyzyjną i cichą regulację, przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej pracy. Chcąc rozszerzyć swoją ofertę, firma igus oferuje również wariant ze stali nierdzewnej.

Od liniowych stolików i wózków przesuwnych po wsporniki końcowe wałka - wszystko wykonane ze stali nierdzewnej typu 304. Części ruchome montowane są za pomocą Tribo-zoptymalizowanych tworzyw sztucznych. Użytkownicy mogą wybrać na przykład pomiędzy łożyskami ślizgowymi iglidur X, dzięki którym śruba napędowa może pracować w temperaturze do 200°C i są odpornymi na działanie chemikaliów, a łożyskami ślizgowymi A180 do stosowania w przemyśle spożywczym i pakowaniu.

Nowy moduł śruby napędowej zupełnie nie wymaga smarowania zewnętrznego. Jednakowo, jak w przypadku wszystkich modułów śrub napędowych drylin, budowa modułowa umożliwia dowolny wybór długości skoku, a napęd z opcjonalnym napędem ręcznym lub z silnikiem zapewnia odpowiednie, indywidualne rozwiązania gotowe bezpośrednio do montażu.

W zależności od wymagań klientów, wałek napędowy może być również wyposażony w kołki, rowki lub powierzchnie pod klucz.

Nowy moduł śruby napędowej dostępny jest w czterech różnych rozmiarach (średnice wałków 8, 12, 20 oraz 30 milimetrów). Jeżeli chodzi o gwint, to klienci mogą wybrać pomiędzy samozamykającym się gwintem trapezoidalnym, a gwintem wielozwojnym dla dużych prędkości. Zarówno gwinty prawe, lewe, jak i odwrotne dostępne są w przedziałach od 2 do 100 milimetrów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Wypróbuj Solid Edge za darmo