Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

ThinkPad X1 Carbon (CES 2017)

04.01.2017 Skomentuj pierwszy

Rok temu firma Lenovo zaprezentowała rozszerzoną ofertę ThinkPad X1, dowodząc swojej bezkompromisowej innowacyjności. Te wszechstronne produkty oferowały użytkownikom najlepsze możliwe funkcje komputera osobistego.

Obecnie najnowsza generacja produktów ThinkPad X1 kontynuuje to podejście i zaspokaja w szczególności potrzeby pracowników oraz firm w zmieniającym się środowisku.

Mobilność urządzeń jest obecnie wyjątkowo ważna. Ponad połowa pracowników pracuje w domu przynajmniej w pewnym zakresie, a wielu przedstawicieli pokolenia millenialsów ceni sobie elastyczność pod względem urządzeń bardziej niż wynagrodzenie w potencjalnym miejscu pracy. Miejsce pracy staje się bardziej dynamicznym środowiskiem, w którym statyczne biurka coraz częściej ustępują miejsca bardziej otwartym powierzchniom sprzyjającym spontanicznym interakcjom i przedsiębiorczości.

Urządzenia ThinkPad należą do najbardziej cenionych komputerów biznesowych od niemal 25 lat i w dalszym ciągu są projektowane oraz konstruowane w wyjątkowy sposób. Filar tej marki, rodzina X1, to efekt orientacji w potrzebach klientów oraz uwzględnienia wielu czynników na etapie projektowania. Wysoką pozycję na tej liście zajmują technologie, rozmiary, waga i materiały, ale w największym stopniu na opracowanie tych produktów wpłynęły wnioski na temat użyteczności, trybów użytkowania i łączności wyciągnięte z badań przeprowadzonych wśród klientów. Profesjonaliści biznesowi wymagają od siebie tego, co najlepsze, i oczekują, że ich urządzenia będą działać tak samo.

ThinkPad X1 ma przede wszystkim zapewniać użytkownikom najlepsze wrażenia, dostosowując się do zmian w miejscu pracy, osobistego stylu używania komputera oraz preferencji pod względem wzornictwa, Uwzględnia również potrzeby w zakresie zabezpieczeń i łatwości zarządzania w ramach sprawnie działającej infrastruktury IT.

My skupiny się na ThinkPad X1 Carbon piątej generacji, który na tegorocznych targach CES występuje w roli głównej

Na pierwszy rzut oka ThinkPad X1 Carbon wygląda znajomo, ale kiedy przyjrzeć się dokładniej, okazuje się, że jest mniejszy. Jest nie tylko najlżejszym notebookiem w swojej klasie, ważąc 1,14 kg, ale też najmniejszym, choć w formacie typowym dla notebooków 13-calowych mieści aż 14-calowy ekran IPS o wysokiej jakości. Mniejsze wymiary nie pozostawiają miejsca na kompromisy. X1 Carbon pozostaje nadal innowacyjnym urządzeniem należącym do najcieńszych, najlżejszych i najbardziej wytrzymałych notebooków na rynku. Dzięki pełnemu zestawowi portów, kamerze na podczerwień, funkcjom łączności i zabezpieczeń, X1 Carbon zapewnia maksymalną wydajność pod każdym względem. Obraz dopełnia sześciowierszowa klawiatura ThinkPad z udoskonalonym panelem dotykowym Microsoft Precision Touchpad (z fizycznymi przyciskami) oraz charakterystyczny TrackPoint.

X1 Carbon jest dostępny w klasycznej czerni marki ThinkPad oraz nowym kolorze srebrnym, ale jego największe zalety kryją się pod obudową. Zdaniem klientów najważniejszym aspektem mobilnego ultrabooka biznesowego jest żywotność baterii, ale nie kosztem bezpieczeństwa danych i łączności. Wprowadzone przez Lenovo udoskonalenia powstały bezpośrednio w wyniku nieustannych analiz, testów i badań opinii klientów.

Spośród nowych udoskonaleń warto wymienić:

  • Bateria wystarcza na superdalekobieżny lot i napisanie wiadomości do domu po wylądowaniu. Według testu przy użyciu programu MobileMark 2014 użytkownicy mają teraz do dyspozycji nawet 15,5 godziny.

  • Modem Qualcomm Snapdragon X7 LTE-A Wireless WAN oferuje nawet trzykrotnie szybszą łączność LTE. Opcje WIFI CERTIFIED WiGig są nadal dostępne, ale mogą występować razem dzięki zmianie rozmieszczenia anten.

  • Porty Thunderbolt 3 zapewniają ośmiokrotnie szybszą łączność niż USB 3.0 i umożliwiają przesyłanie sygnału wideo o rozdzielczości 4K. W notebooku zmieściły się też jeszcze gniazda USB 3.0 typu A oraz HDMI!

  • Większe możliwości w zakresie dokowania dzięki nowym stacjom z gniazdami Thunderbolt 3 i USB Type-C.

W zeszłym roku ofiarą cyberprzestępstw padło 689 milionów osób i wykryto 431 milionów nowych odmian szkodliwego oprogramowania. Zabezpieczenia urządzeń stają się więc wyjątkowo istotne. ThinkPad X1 Carbon jest zabezpieczony lepiej niż kiedykolwiek przedtem, dzięki udoskonaleniom w zakresie uwierzytelniania wieloczynnikowego:

  • Notebook ThinkPad ma ulepszone funkcje uwierzytelniania biometrycznego obejmujące kamerę na podczerwień do rozpoznawania twarzy podczas logowania się przy użyciu funkcji Windows Hello.

  • Czujnik linii papilarnych Match-on-Chip dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń. Zarejestrowane dane są przetwarzane w samym czujniku, a wszystkie obrazy linii papilarnych są przetwarzane w procesorze odcisków palców, co zapobiega próbom dostępu ze strony osób niepowołanych.

  • ThinkPad X1 Carbon jest też pierwszym notebookiem klasy biznesowej, który umożliwia uwierzytelnianie biometryczne FIDO w usłudze PayPal. Technologia Intel Software Guard Extensions (SGX) zabezpiecza poświadczenia FIDO® użytkownika, a czujnik linii papilarnych Synaptics Natural IDTM oferuje zabezpieczenia klasy korporacyjnej z szyfrowaniem TLS 1.2. Ochrona na poziomie sprzętowym umożliwia użytkownikom uwierzytelnianie w serwisach internetowych zabezpieczonych przy użyciu technologii FIDO, takich jak PayPal®, przy użyciu odcisku palca zamiast hasła.

Więcej informacji  specyfikacja techniczna TUTAJ >>>

ThinkPad X1 Carbon będzie dostępny od lutego 2017 r. w cenie od 1349 USD.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX CAD Ćwiczenia