Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
ITM Industry Europe 2020
STOM-TOOL 2020
Forum Ogólne forum CAD Oprogramowanie do mebli,jakie wybrać?
Oprogramowanie do mebli,jakie wybrać?
Postów: 2
Data dodania: 30-11-2012 09:14
Jestem producentem mebli dziecięcych z litego drewna i płyty i nie korzystałem nigdy z programu do projektowania. Potrzebuję niedrogiego programu CAD z możliwością rozbudowania do CAM/jeszcze nie mam CNC/ do rysunków instrukcyjnych i modelowania z funkcją wizualizacji/dotychczas wykonuję zdjęcia aparatem/. Rozważam dwie propozycje InteriCAD i PalleteCAD/ceny podobne od 8900-9900. Co proponujecie. Wiesław
Postów: 28
Data dodania: 04-12-2012 16:10
Cześć Wiesiu

W Polsce to chyba tylko Top Solid zresztą to jest całkiem konkretny soft i połączysz nim wszystko co napisałeś. Tzn wszystko do czego napisałeś że ci potrzebny od CAD przez CAM i CNC. W Polsce wyguglowała się firma TopSolution która go sprzedaje a tu masz linka - http://www.tsintegracje.pl/index.php?id=109

Nie wiem jak te softy co napisałeś ale jeżeli chodzi ci później o rozbudowę do CAM i ewentualnie zarządzanie produkcją to ten się na pewno nadaje.

Zadzwoń do nich i poproś o demo. Zresztą jak Cię handlowcy dorwą to ci zaraz pewnie prezentacje zrobią i nie będziesz musiał sam w necie szukać :)

Pozdrawiam
Postów: 4
Data dodania: 06-12-2012 09:54
Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię,

Zgadzam się z poprzednikiem Solid to kombajn, ale również narzędzie bardzo złożone i trudne, a pisząc iż nigdy Wiesław nie korzystał z programu do projektowania to będzie musiał uzbroić się w czas i cierpliwość w nauce tego softu.
InteriCAD - wizualizacje kładą na kolana
PalleteCAD - nie znam programu
Postów: 1
Data dodania: 11-12-2012 12:22
Witajcie ja zaproponuję inne rozwiązanie które jest dużo przyjaźniejsze dla użytkownika końcowego a mianowicie Autodesk Inventor wraz z Woodwork4Inventor.
Nakładka która daje bardzo dużo możłiwości jeżeli chodzi o projektowanie mebli.
Poniżej link w Polsce jak widzę też jest Reseller tego rozwiązania więc może warto się skontaktować z nim :)

http://tools4inventor.com/
Postów: 1
Data dodania: 13-12-2012 12:38
Witam,

Wiesiu to mój pierwszy post ale myślę, że będę mógł pomóc. Jeżeli chodzi o intericad to programu jako tako nie znam kiedyś próbowałem co nieco zaprojektować w KD MAX ale średnio mi to oprogramowanie podchodziło.

Jeśli chodzi o Palette CAD długi czas na nim projektowałem i byłem zadowolony. Nie jest to może idealny program ale jak na swoja cenę ma całkiem duże możliwości.
Samo projektowanie jest proste jak budowa cepa, szczególnie w przypadku mebli standardowych skrzyniowych, trochę trudniej robi się przy projektowaniu mebli nie standardowych biurek, łóżek czy czegokolwiek innego ale bez jakieś filozofii.

Istnieje również możliwość współpracy z maszynami. Program wysyła dane do rozkroju (niestety samego rozkroju nie robi;/), można również wyeksportować pliki na centra obróbcze CNC

Z dodatkowych informacji: można drukować szablony zwymiarowane z zaznaczonymi obróbkami. Wizualizacje też są fajne ale ja akurat z tej możliwości nie korzystałem program był wykorzystywany stricte dla produkcji.

Nie wiem czy miałeś już prezentację internetową ale z tego co wiem to oni też to oferują.

Jeżeli chodzi o Top Solid to rzeczywiście chyba najlepsze program na rynku ale: zaawansowany i dosyć skomplikowany z tego co wiem. No i cena... ale jeśli ktoś ma kasę to jak najbardziej bym polecił.
Postów: 2
Data dodania: 28-12-2012 12:24
Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
Postów: 2
Data dodania: 10-12-2013 12:08
Może nie koniecznie z możliwościa rozbudowy do CAM , ale polecam : http://www.viasoft.pl/pro100-cat-316.aspx

W najnowszej wersji 5, realistyczny system renderujący, do programu można dokupić moduł NOWY ROZKRÓJ : Do optymalizacji rozkroju płyt meblowych, blachy i szkła
Postów: 2
Data dodania: 25-01-2014 07:42
Osobiście mogę polecić SolidWorks z dodatkiem SWood.
http://www.cns.pl/Rozwiazania-programowe/CAD/Swood-Design.aspx

Możliwości projektowania ze względu na SolidWorks są praktycznie nieograniczone. SWood to zbiór funkcji i bibliotek, które automatyzują proces projektowania i skracają czas przygotowania dokumentacji do celów produkcyjnych. W SolidWorks możemy też przygotować wizualizacje i animacje.

Postów: 1
Data dodania: 14-07-2014 13:12
Hej.
Jeżeli szukasz czegoś prostego i nie chcesz już robić zdjęć produktów to InteriCAD / KDmax będzie najlepszy.
Niedawno widziałem prezentację Intericada i jeśli chodzi o prostotę pracy i efekt końcowy raczej ciężko znaleźć coś w takie cenie...
Polecam!
Postów: 2
Data dodania: 21-08-2017 07:29
Zgadzam się z poprzednikiem Solid to kombajn, ale również narzędzie bardzo złożone i trudne, a pisząc iż nigdy Wiesław nie korzystał z programu do projektowania to będzie musiał uzbroić się w czas i cierpliwość w nauce tego softu. InteriCAD - wizualizacje kładą na kolana PalleteCAD - nie znam programu

visit: https://vexmatech.com/our-services.html