Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
CAMdivision partner SIEMENS Industry Software
Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2019
Forum Ogólne forum CAD Jaki program do projektowania domu
Jaki program do projektowania domu jednorodzinnego?
Data dodania: 12-03-2010 13:26
Studiuję budownictwo i mam do wykonania projekt domu jednorodzinnego (rzut parteru, poddasza, dachu, przekrój przez klatkę schodową). Do tej pory nie miałam żadnego kontaktu z programami CAD.

Proszę o polecenie najlepszego programu i może jakichś książek pomocniczych w opanowaniu funkcji związanych z danym programem, aby jak najszybciej go opanować i wykonać w/w projekt. :)
Data dodania: 12-03-2010 22:21
Proszę zajrzeć na www.intersoft.pl
Data dodania: 08-06-2011 00:52
Właśnie też poszukuję takiego programiku, ma być prosty, acz funkcjonalny. Najlepiej żeby były też jakieś szkolenia, żeby nie siedzieć i nie dłubać samotnie z książką wszystkich ikonek, szkoda na to cennego czasu.

PS: bartek1675, co Ci z Intersoft mają godnego polecenia?
Data dodania: 08-06-2011 16:03
Data dodania: 08-06-2011 16:08
Spójrzcie na to:
http://www.aplikom.com.pl/ulotki/Pierwszy_projekt_Revit_Architecture_2011.pdf

Czy taki samouczek wraz z plikami ćwiczeniowymi pomógłby Wam w zrobieniu prostego projektu domu jednorodzinnego?

Jeśli tak, napiszcie do mnie na maila: lukasz_keller@aplikom.com.pl
Wyślę Wam linka do gotowych plików ćwiczeniowych.

Jedynie co musielibyście zrobić, to ściągnąć sobie wersję testową ze strony Autodesk:
http://www.autodesk.pl/adsk/servlet/download/item?siteID=553660&id=15349436

Pozdrawiam
Łukasz (APLIKOM)
Data dodania: 08-06-2011 20:25
Dzięki Łukaszu za info :)
Podręcznik "pierwszy projekt" faktycznie dość przyzwoity, aczkolwiek nie uwzględnia sporej ilości zagadnień wymaganych do projektu.
Tak się składa, że Revita znam bardzo dobrze i program ma moc, aczkolwiek szykuje się do opuszczenia ciepłej posadki i ruszenia z własną działalnością i niestety Revit jest stanowczo za drogi jak na polskie realia. Potrzebuję czegoś do niewielkich projektów, w Revicie dobrze się projektowało sporej wielkości budynki, nawet fabryczne.

Obadałem nieco stronkę, którą podesłał bartek1675, www.intersoft.pl mają tam sofcik o nazwie ArCADia-ARCHITEKTURA, ale jeszcze nie miałem okazji potestować.
Ktoś może z tym walczył? Albo był na jakichś szkoleniach? Bo cenowo wygląda to całkiem obiecująco.
A może ktoś mi podrzuci jeszcze jakies propozycje? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Data dodania: 02-08-2011 11:14
Cześć.
Zależy Burgusie co byś chciał wiedzieć o ArCADii-ARCHITEKTURZE? Tak się składa że na codzień mam z tym softem do czynienia ;)
Sprecyzuj pytania, a chętnie odpowiem.

Żeby kożystać z programu ArCADia-ARCHITEKTURA potrzebny jest nam:
- IntelliCAD, bądź
- ArCADia-START (taki mały, cukierkowy, przyjemny programik obslugujący podstawowe narzędzia CAD oraz odczytujący DWG), a nawet możemy oprzeć ArCADię-ARCHITEKTURĘ na
- AutoCADzie.
Data dodania: 04-10-2014 12:15
Hmm jeśli nie masz środków na autocada. Sprawdź bricsCAD od vectorsoft'u. Jest 5x tańsze a funkcjonalność jak w autocadzie.
Data dodania: 27-12-2017 23:15
Arcadia Architektura to dobry wybór na początek na pewno wychodzi taniej jak inne tego typu programy, a licencja jest kupowana raz i nie musi być odnawiana.
Data dodania: 28-12-2017 19:22
IntelliCAD. Kosztuje moze 130 USD. Coś takiego. Potrafi podobną ilość rzeczy, jak AutoCAD. Zdecydowanie polecam