Forum Książki, podręczniki, tutoriale CAD Książki do projektowania konstrukcji
Książki do projektowania konstrukcji metalowych
Postów: 29
Data dodania: 26-04-2008 20:03
Poszukuje książek do projektowania konstrukcji metalowych. Wiem że jest dużo pozycji szukam jednak takich w których w sposób bardzo prosty będą zasady projektowania wytłumaczone. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Postów: 40
Data dodania: 26-04-2008 22:00
Witam.
Jeżeli jesteś początkujący w "branży" to pomocne Ci będą podręczniki autorstwa W. Włodarczyka wydawane przez WSiP np.: Konstrukcje stalowe cz.1 Podstawy projektowania. Bardzo dobra jest: K. Rykaluk "konstrukcje stalowe. podstawy i elementy" ale moim zdaniem najlepsza jest książka Jana Żmudy "Podstawy projektowania konstrukcji metalowych" Najlepiej mieć wszystkie trzy, bo w każdej jest coś, czego nie ma w innych. Ach no i Tablice... Żyburtowicza oczywiście.
Postów: 78
Data dodania: 27-04-2008 20:29
Maćku Bartek polecił ci bardzo dobre książki. Ksiażki napisane przez Włodarczyka są napisane naprawdę prosto z tego powodu, że używane są w technikach budowlanych, przynajmniej jeszcze niedawno były używane - na początek jest to idealna książka zacznij od niej, ona nie jest taka droga a potem zakup kolejne pozycje żeby na raz się nie obciążać zbyt dużymi kosztami bo następne książki są już nieco droższe. Jeśli przypomnę sobie jakieś pozycje na pewno je tutaj dopiszę.
Postów: 40
Data dodania: 27-04-2008 20:52
Zapomniałem o w sumie najważniejszej pozycji: PN-90/B-03200 Konstrukcje stalowe. Obliczenia statyczne i projektowanie. Wszystkie podręczniki to tylko komentarze (mniej lub bardziej rozbudowane)
Postów: 106
Data dodania: 27-04-2008 21:22
Hehe, no tak, to trzeba by odpowiednie normy dopisać do każdej z kategorii konstrukcje. Oczywiście projektujemy według Norm Budowlanych (które niedługo i tak zastąpią Eurokody) ale nauka z normy jest raczej cieżka, aby sens normy zrozumieć kupujemy książki aby potem według założeń normowych projektować.
Postów: 40
Data dodania: 27-04-2008 21:42
Zgadza się, aby się wgryźć w normę trzeba być "uczonym w piśmie" ale potem, jak już się wie czego się szuka, to łatwiej jest szukać na 47 stronach normy niż w trzech podręcznikach po 400 stron każdy
Postów: 106
Data dodania: 27-04-2008 21:52
Nie no oczywiście się zgadzam, jak się już projektuje to po książkę się sięga rzadko, jeśli nie wcale a to norma jest ciąglę chwytana i kartkowana. Ale tak jak napisałeś Bartek najpierw trzeba to wszystko co jest zawarte w normie przeczytać na 400 stronach książki.
Postów: 78
Data dodania: 28-04-2008 09:42
Po dostarczeniu takich iformacji dotyczących książek Maćku nic innego nie można zrobić tylko zakupić książki i się uczyć:) jeszcze tak przypadkiem dostałeś informacje co do książek z innych konstrukcji
Postów: 29
Data dodania: 29-04-2008 22:40
dziękuje za pomoc, już zakupiłem książki do konstrukcji metalowych, ale również skorzystałem z podpowiedzi co do reszty książek, dziekuje bardzo:)
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: