CC OPEN DAYS 2024
Forum Allplan Nemetschek Allplan 2013
Allplan 2013
Postów: 2
Data dodania: 09-10-2013 11:26
Witam,
Coś mi się wydaje, że albo Allplan jest tak bez awaryjny, że nikt nie porusza żadnych problemów, albo tak mało osób na nim pracuje. Ja osobiście od dłuższego czasu działam w tym środowisku. Pomimo mojego zadowolenia z pracy w tym programie, pojawia się pewna przeszkoda. A mianowicie zestawienie stali zbrojeniowej. Przy użyciu jednej z dostępnych opcji jakim jest zestawienie pozycji wraz z kształtami prętów brak zestawienia wagowego. Można oczywiście wygenerować kolejną tabelką gdzie ta masa będzie podana, jednak wykonawca chce mieć jasno określone wszystko w jednym opracowaniu. Macie jakieś pomysły jak to ugryźć??
Pozdrawiam
Paweł
Data dodania: 10-10-2013 11:20
Szanowny Panie,
w programie Allplan istnieje możliwość modyfikowania istniejących legend. W pierwszej kolejności należy skopiować wybraną legendę do katalogu Biuro (funkcja Zarządzanie legendami, stylami opisu). A następnie skorzystać z narzędzia Modyfikuj legendę.
Więcej informacji można znaleźć na: http://kge.pl/upload/Allplan_-_legends.pdf
W obecnej chwili podręcznik jest dostępny tylko w języku angielskim:
Pozdrawiam, Rafał
Postów: 2
Data dodania: 22-10-2013 09:49
Bardzo dziękuję za pomoc. Legendę można zatem formować w dowolny dla siebie sposób.

Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie ściany których dolna krawędź znajduje się na jednym poziomie, natomiast górna jest w skosie, np. ściany dochodzące do więźby dachowej, oraz płyty skośne, np płyty pochylni. Wiem, że w 2013 pojawił się moduł rampa, ale nie zawsze jestem w stanie wykonać płytę na za pomocą tego modułu. Czy są jakieś inne możliwości??
Pozdrawiam,
Paweł
Postów: 1
Data dodania: 12-11-2015 22:28
Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy da się w Allplanie (2015) wymodelować kratownicę? Mogłaby składać się ze słupów i belek, ale jakoś nie umiem ich nachylić. A może jest specjalna funkcja do kratownic? Proszę o pomoc, jeśli ktoś tu jeszcze zagląda.
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: