PARP o rynkowym potencjale wyników badań

05.04.2011 Skomentuj pierwszy
Pracownicy centrów transferu technologii uczelni wyższych wezmą udział 5 kwietnia w Warszawie w szkoleniu dotyczącym komercjalizacji wiedzy - wyszukiwania wyników badawczych i wiedzy eksperckiej o potencjalnym zastosowaniu rynkowym.

Spotkanie odbędzie się w ramach inicjatywy "Skuteczne Otoczenie Innowacyjnego Biznesu" realizowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

O skutecznych sposobach selekcjonowania i identyfikowania potencjału naukowo-badawczego uczelni wyższych oraz jednostek badawczo-rozwojowych będą mówić praktycy. Interaktywne zajęcia zostaną uzupełnione wykładem dra Roberta Barskiego, dyrektora Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dra Tima Cooka, członka zarządu ISIS Innovation (jednostki odpowiedzialnej za transfer technologii w Uniwersytecie Oxfordzkim) i konsultanta ds. innowacyjności i wdrażania systemów transferu technologii wielu uniwersytetów w Europie i na świecie.

Udział w spotkaniu ma służyć wymianie informacji i doświadczeń pracowników instytucji proinnowacyjnych oraz budowaniu powiązań pomiędzy poszczególnymi ośrodkami innowacji.

Eksperci omówią ustanawianie właściwych relacji naukowców z władzami, administracją uczelni i zespołami naukowymi oraz narzędzia wyszukiwania rokujących projektów na uczelniach wyższych, w tym zarządzania informacją o badaniach prowadzonych na uczelni czy sieci kontaktów w zespołach badawczych. Ponadto przedstawią sposoby monitorowania i aktualizacji baz danych oraz innych narzędzi informujących o nowych rozwiązaniach technologicznych uczelni.

Podczas spotkania odbędzie się również "Giełda wymiany informacji", w trakcie której uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym oraz sami będą odpowiadać na zadawane im pytania.

Cykl działań "Wzmocnienie kompetencji kadr ośrodków innowacji" to program, którego celem jest przekazanie kadrze zarządzającej i pracownikom ośrodków innowacji praktycznej wiedzy niezbędnej do efektywnego działania. Osoby, które zdecydują się na udział w inicjatywie, będą miały możliwość rozwinięcia umiejętności wykorzystywania potencjału twórczego w działaniach innowacyjnych, a także przełamywania schematów i barier hamujących wdrażanie innowacji. Istotnym założeniem programu jest również propagowanie kreatywności i kształtowanie innowacyjnych postaw ukierunkowanych na poszukiwanie rozwiązań usprawniających proces komercjalizacji wiedzy i transferu technologii.

Inicjatywa BIOS jest realizowana w ramach projektu systemowego PARP "Rozwój zasobów ludzkich poprzez promowanie wiedzy, transfer i upowszechnianie innowacji", współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym "Zielna" w Warszawie.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: