Wypróbuj Solid Edge za darmo
Additive Manufacturing Meeting 2017
mProdukcja PDM - CAD CAM CAE OPROGRAMOWANIE

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@3dcad.pl to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Podwodne roboty zaprojektowane w SOLIDWORKS

mProdukcja PDM

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
Typ: PDM
Producent: TopSolution
Wersja językowa: Polski
Platforma OS: Windows

System zarządzania danymi produktu (PDM) to rozwiązanie, które nie tylko pozwala na gromadzenie i udostępnianie danych dotyczących wyrobu, ale także jego dokumentacji i procesów wytwarzania. PDM dedykowany przemysłowi meblarskiemu jest rozbudowywany, pozwalając m.in. na integrację CAD/CAM z systemami klasy ERP.

Informatyzacja zakładu produkcji nie jest łatwym zadaniem. Zakup wielu systemów zamiast oczekiwanej harmonii wprowadza dodatkowy chaos. Systemy ERP często są zbyt obszerne, a ich wdrożenie wiąże się z dużym nakładem pracy i koniecznością zatrudnienia dodatkowych pracowników. Koszty rosną, a nie ma gwarancji zaspokojenia potrzeb zakładu. Największym problemem staje się komunikacja pomiędzy działami. Rozwiązanie mProdukcja PDM jest nie tylko pomostem pomiędzy programem TopSolid a systemem klasy ERP, ale przede wszystkim możliwością pełnej informatyzacji i integracji różnych działów fabryki.

Wdrożenie mProdukcji PDM zawsze poprzedza audyt, który daje pełen obraz tego jakie oczekiwania wobec narzędzia ma zakład produkcyjny.

Co umożliwia wdrożenie pakietu mProdukcja PDM?

Przede wszystkim mProdukcja wyciąga strukturę B.O.M. z projektu i przesyła ją do systemu ERP. Pojawia się możliwość usuwania i zakładania nowych zasobów i przepisywanie ich do indeksów w bazie ERP.

Rozpoczynając pracę mamy pewność, że wykluczyliśmy błędy konstrukcyjne, ponieważ narzędzie informuje o ewentualnych rozbieżnościach pomiędzy właściwościami indeksu ERP i TopSolid. Dzięki mProdukcji PDM pracownicy działów konstrukcyjnych pracują w lokalnej przestrzeni roboczej z możliwością wersjonowania projektów połączonych z wersjami z systemu ERP, ponadto mogą zarządzać statusami na projekcie.

Podczas pracy nad modelem oraz zaraz po jej zakończeniu, konstruktor w szybki i prosty sposób może wyszukać podobne elementy dostępne w systemie ERP aby wykorzystać je w projektowanym wyrobie. Wyszukiwanie podobieństw pomiędzy zawartymi w systemie elementami odbywa się poprzez wyszukiwanie po wymiarach, nazwach, grupach, opisach produktu oraz zastosowaniu w innych złożeniach. Pracownik nie tylko ma podgląd do plików projektowych i katalogów, ale może w nich również zamieszczać komentarze. Dobrej komunikacji w zakładzie sprzyja także przesyłanie powiadomień za pośrednictwem poczty e-mail oraz stały dostęp do historii operacji. Dodatkowo, konstruktorzy mogą programować własne reguły zdarzeniowe.

Dzięki pełnej integracji TopSolid z systemem ERP, wszystkie zamówienia wprowadzone do ERP są automatyczne przeniesione na produkcję w formie zleceń. Zostają wygenerowane marszruty dla kolejnych części. Co najważniejsze użytkownicy dysponują wiedzą kto ostatni pracował nad elementem i jakie miał uwagi. Uaktualnione zostają zmiany w dokumentacji, która może zostać udostępniona w postaci elektronicznej w poszczególnych częściach zakładu.

Konstruktor po wykonaniu dokumentacji płaskiej, montażowej lub programów dla CNC podpina dane do produktu. Załączniki trafiają na jeden serwer, a każdy pracownik ma dostęp do aktualnej wersji dokumentacji. mProdukcja PDM działa webowo więc można jej używać na dowolnych urządzeniach (komputer, tablet). Rozwiązanie działa na jednym serwerze licencji do którego mają dostęp wszyscy pracownicy, jest możliwość dostępu do aplikacji przez stronę WWW.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Szkolenia SOLIDWORKS
Oferty pracy dla inżynierów