CC OPEN DAYS 2024
Forum SolidWorks Przekładnia zębata
Przekładnia zębata
Postów: 24
Data dodania: 07-04-2008 11:20
Witam,
Na PKM projektowałem przekładnie zębatą. Mam wszystko ładnie policzone i narysowane w Cadzie w 2D. Teraz chciałbym zrobić ją w 3D. Problem pojawia się gdy chce zrobić koło zębate. Nie wiem jak zrobić szkic zęba żeby wszystkie wymiary się zgadzały. Zęby proste. Będę wdzięczny za wszelką pomoc
Postów: 38
Data dodania: 09-04-2008 00:55
2D to znaczy olowek czy Autocad?
Jezeli ta druga opcja to latwe bo mozna otwierac bezposrednio pliki dwg i dxf.
A nawet jezeli masz to na papierze to chyba jakos to narysowales, czyli masz wymiary lub z zaleznosci geometryucznych otrzymales linie.
Sprecyzuj pytanie, czego nie potrafisz bo temat jest zbyt ogolnie ujety i nie da sie w 2 zdaniach powiedziec, jak zamodelowac kola zebate - uwierz mi!
Postów: 24
Data dodania: 14-04-2008 17:24
Ja mam ją narysowaną w autocadzie, rysunek złożeniowy całej przekładni, rysunki detali wałka z uzębieniem, korpusu. A chodzi mi właśnie o te zależności geometryczne zarysu zęba. Jak pobrać z dwg to wiem nie ma problemu. Tylko problem jest z narysowaniem zarysu zęba żebym mógł później wyciąć część po okręgu zeby powstało całe koło zebate.
Dzięki za zainteresowanie
Postów: 7
Data dodania: 26-06-2008 12:43
Moze bedzie ok.
Otwierasz DXFa tak zeby wymiay sie zgadzaly.
Zaznaczasz wszyskie linie kola zebatego.
Klikasz Ctrl + C
Otwierasz nowa czesc i wklejasz w szkicu.
:)
Postów: 3
Data dodania: 26-06-2008 13:54
Polecam ten tutek na YouTube (wersja angielska):
http://pl.youtube.com/watch?v=JB3vOYRjwkQ&feature=related
Postów: 24
Data dodania: 26-06-2008 19:23
Fajny filmik, tylko że to jest jak z 2D przejść do 3D, a z tym nie mam problemu, Chodzi mi o szkic samego zarysu zęba. Jeżeli narysuje taki szkic na średnicy koła będę mógł wyciąć go, później powtórzyć operacje na całym okręgu i powstanie uzębienie koła zębatego tylko o to mi chodzi :)
Postów: 7
Data dodania: 29-06-2008 08:22
To czego szukasz jest w każdej książce z PKMów. Jeśli to o to chodzi.
Postów: 51
Data dodania: 07-07-2008 10:41
Z cyku znalezione w sieci programik do tworzenia kół zębatych w środowisku SolidWorks
http://www.camnetics.com/gearteq/index.htm
Jak ktoś bawił się to proszę o info.
Ja ściągam sobie demo i zobaczymy co to cudo potrafi :)
Postów: 8
Data dodania: 02-08-2009 11:54
i jak Kazik działa Ci to? bo mi nie bardzo chce ruszyć
Postów: 24
Data dodania: 03-08-2009 13:03
ja próbowałem z tym programem, tylko wyniki średnic mi coś się nie zgadzały w porównaniu do tego co ja miałem policzone. ale program chodził za dużo czasu mu nie poświęciłem ale chodził
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: