Forum Ogólne forum CAD Autocad VS Briscad VS ArCADia-IntelliCAD
Autocad VS Briscad VS ArCADia-IntelliCAD
Postów: 51
Data dodania: 29-04-2008 11:02
Witam,
Licze na waszą pomoc. Mam do wybrania system CAD 2D. Jak myslicie czy inwestować w Autocad który jest wzorem dla innych czy moze wybrac cos alternatywnego.
Ktoś z was pracuje na produktach Briscsys lub Intersoft? A moze coś innego jest warte polecenia?
Licze na szybka pomoc.
Postów: 40
Data dodania: 29-04-2008 18:58
Dużo zależy od tego co chcesz robić. Jeżeli jesteś budowlańcem to polecam Arcadię (sam na tym pracuję) Posiada nakładki znacznie ułatwiające życie przy wykonywaniu rysunków żelbetu, stali, architektury i instalacji wod-kan. Bricscad jest w porządku, ale jest "goły" choć teraz zdaje się jest promocja na Bricscada z jakimiś nakładkami (chyba elektryczną i drogową). Ceny Arcadii i Bricscada są porównywalne. Autocad to Autocad - jeżeli stać Cię na wydatek rzędu 4000PLN (albo i więcej) to możesz sobie go zakupić - i tu znów dostajesz wersję "gołą". Napisz co chcesz robić, to podpowiem Ci coś bardziej konkretnie.
Postów: 40
Data dodania: 29-04-2008 19:07
To znowu ja Jarząbek...:) Zapomniałem o kilku sprawach: Jeżeli chcesz "gołego" CADa to Intersoft ma DouCADa za ok. 550PLN - miałem to - i do 2D gorąco polecam. Możesz spróbować QCada z rodziny Open Office też za ok 500PLN (ale to raczej dla mniej wymagających) Jest jeszcze Czeski ProgeCad - czyli intelicad inaczej (starsza wersja free) lub chiński ZwCAD - też na platformie IntelliCada. Jeżeli jesteś całkiem początkujący lub wykonujesz proste szybkie i mało skomplikowane rysunki, to ściągnij sobie A9CADa za free na wet do użytku komercyjnego.
Postów: 78
Data dodania: 29-04-2008 22:18
Witajcie, osobiście proponowałbym już od razu któryś z tych trzech programów które zostały w temacie wymienione. Nie ma sensu wydawać 550zł jeśli za 2 razy tyle można mieć ArCadię np. Cena ArCadii profesional to 1100 netto dodatkowo proponowałbym się upomnieć o jakiś rabacik, pobrać wersje demo, a być może czując klienta ktoś się z intersoftu odezwie tak jak do mnie nie dawno:) Autocad wg mnie jest stanowczo za drogi obecnie. pozdrawiam
Postów: 51
Data dodania: 30-04-2008 08:19
Witam,
Chodzi mi o cad 2D - bo taki będę tylko wykorzystywał.
Mi chodzi przede wszystkim o to by nie zmieniac systemu co roku, tylko pracowac w nim w wygodny i bezawaryjny sposób. Dobrze by był kompatybilny z Autocadem i mial funkcjonalność autocada.
Myslę że 4 tyś to lekka przesada, zwalszcza ze nie bedzie on wykorzystywany w 100%. Proste rysunki dla klienta.
Jestem ciekaw jak ten ZWCAD.
W dziale software go jeszcze nie opisali.
A ważne by byla prawidłowa konwersja do autocada i do dxf.
Postów: 40
Data dodania: 30-04-2008 16:31
Z tego, co napisałeś, to wystarczy Ci w zupełności DuoCad - zajrzyj na www.intersoft.pl. lub Arcadia. Bricscad też będzie dobry. W sprawie ZW Cada zajrzyj na www.dopreprogramy.pl - można ściągnąć wersję trial. W ogóle możesz pościągać sobie wersje trialowe lub dema tych programów i sprawdzić, który Ci najbardziej odpowiadał - bo wszystkie, które tu opisałem są dobre, stabilne, funkcjonalne i w 100% kompatybilne z AutoCadem.
Postów: 78
Data dodania: 30-04-2008 19:23
To jest bardzo dobre rozwiązanie, może wersja demo nie ma tych wszystkich możłiwości jakich może oczekujemy ale daje rozeznanie się w programie, ja tak właśnie robię, ściągam demo i oceniam.
Postów: 106
Data dodania: 30-04-2008 19:48
Własnie po to są dema programów, aby można było sprawdzić je. Producentom opłaca się udostepniać dema ponieważ jest to reklama programów.
Postów: 4
Data dodania: 25-09-2014 19:30
Ja pracuje na BricsCAD oferowanego przez vectorsoft. Wg. mnie jest on o wiele lepszy od autoCAD'a ze względu na dużo niższą cenę i większe możliwości.
Postów: 8
Data dodania: 19-12-2017 16:45
Korzystam na codzień z ArCADia - działalność jednoosobowa i pod względem kosztowym dla mnie najbardziej opłacalna. Aktualnie trwa promocja świąteczno-urodzinowa - od 13.11 do 31.12.2017 przy wyborze produktów za 6 000zł netto, zapłacimy 1 500zł netto. Zatem jeśli ktoś się zastanawia, to warto skorzystać z takiej okazji, jak wspomniałam cenowo dla mnie wypada najlepiej.