Forum NX CAM Książka o NX CAM
Książka o NX CAM
Postów: 59
Data dodania: 04-05-2009 17:44
Witam Szanownych Forumowiczów.

Mam informację, która może Was zainteresować.

Walczę obecnie dziennie/nocnie z nową książką na temat NX CAM - to moduł CAM Unigraphics - wyda ją Helion.

Stwierdziłem że jednak warto coś w tym kierunku zrobić i stać już dłużej biernie z boku i patrzeć spode łba

Optymistyczne założenia są takie, iż ukaże się w III kwartale tego roku. Udało się wynegocjować z Siemens PLM (władca NX), że na DVD będzie instalka NX 6.0 i po zarejestrowaniu licencja będzie działać 2 lub 3 miesiące. Łatwo nie było w rozmowach (kilkanaście miesięcy...) i jeszcze dogrywam sprawę licencjonowania - na 90% bedzie zapis na dysku i generowanie kodu NC.

Z założenia ma być to książka o podstawach modułu NX CAM i ilość stron jest ograniczona. Najszerzej frezowanie + wprowadzenie do toczenia i może wycinania drutowego. Do każdego ćwiczenia chyba dołączę filmy AVI. Czasem pokazać coś na filmie zajmuje 30 sekund a opis tego w słowie 10 kartek - ale jeszce pomyślę nad tym...
Jak książka chwyci (oprócz skanerów i xsero) będą kolejne cześci.

Książka jest w trakcie pisania i jeśli macie jakieś sugestie, tematy, zagadnienia, które warto poruszyć - to czekam na Wasze propozycje.

Pozdrawiam
Krzysztof Augustyn
Postów: 4
Data dodania: 23-09-2010 21:00
Witam
Ukazała się Pana Publikacja miałem możliwość zgrubnego przejrzenia książki, niestety płytki nie odpaliłem. Moje pytanie czy na płytce jest jakiś kurs, ewentualnie firm instruktażowy?
Postów: 59
Data dodania: 11-12-2010 15:36
na płytce jest polska wersja + filmy instruktażowe do każdego rozdziału...
- jesli CD nie dzial trzeba reklamować w Helion lub mogę Panu nagrac i wysłać...
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: