CC OPEN DAYS 2024
Forum Monitory Jaki monitor?
Jaki monitor?
Postów: 51
Data dodania: 06-04-2008 23:51
Mam problem który część z was pewnie już miała i licze na wasze sugeste.
Stoję przed wyborem monitora
I tu pojawia sie problem czy kupić HP czy moze LG?
Na Eizo mnie nie strac, wiec zostaje jeszcze do wyboru BELINEA.
Co radzicie?
Postów: 21
Data dodania: 07-04-2008 15:45
Jeżeli chodzi o LG to słyszałem ze jakościowo sa dobre ale nie miałem z nimi do czynienia. Co do HP to z powodzeniem moge ci zaproponować L1950. Posiadam taki w domu i jest super. Problemow żadnych no i fajna podstwaka - pozwala ustawić matryce w dowolnej pozycji. Jeżeli zdecydujesz sie na HP to wybieraj te z oznaczeniem LP
np LP1965. są troszke droższe ale i parametry lepsze. do CADa jak znalazł.
do wyboru masz nawet 30 cali ale to juz niestety nie na moja kieszeń
Postów: 40
Data dodania: 07-04-2008 17:50
Witam.
Posiadam od roku Belineę Artistline 22'. Zapłaciłem z ten monitor 1400PLN teraz kupi sie go za ok. 1000. Jest w porządku. Rozdzielczość 1680x1050. Jestem minimalistą jeżeli chodzi o paski narzędzi i ikony (zaraz usuwam to co zbędne). Zależy mi bowiem na jak największym obszarze roboczym. Ten monitor w zupełności zaspokaja moje potrzeby, choć gdybym kupował dzisiaj, to nabyłbym 24 lub nawet 26 calowy. Tu nie warto oszczędzać i stosować połowiczne rozwiązania, ponieważ monitor wymienia się najrzadziej z całego sprzętu oraz warto mieć szacunek dla własnego wzroku.
Pozdrawiam.
Postów: 28
Data dodania: 08-04-2008 21:58
No i kolegę przedmówcę popieram - co za dużo to nie zdrowo.
Rzeczywiście monitora nie wymieniamy za często, prędzej ze 2 kompy zmienimy niż monitor. Natomiast pomyślcie jeszcze o tym, że tak naprawdę same matryce produkuje niewiele firm, reszta producentów robi całą resztę a same matryce kupuje, więc przed zakupem chyba warto też sprawdzić czy monitor firmy X ma martyce X czy Y. Wychodzi na to że dobieramy najpierw matryce, a później firmę która zrobiła i dopracowała do tego resztę.
Postów: 106
Data dodania: 14-04-2008 21:34
Dobre monitory kosztują, Eizo jest naprawdę drogi, mimo że pojęcie drogi jest względne. Najlepiej własnie jest kupić Belineę jakąś własnie większą, nie pierwszy raz słysze że dobrze te monitory finkcjonują.
Postów: 78
Data dodania: 15-04-2008 23:44
No to teraz powiedzcie co myślicie o Eizo HD2441W? ten monitor mi się strasznie podoba tylko oczywiście kosztuje, ale czasammi warto zainwestować w coś takiego.
Postów: 106
Data dodania: 16-04-2008 13:22
Sprawdziłem jego cene i jak dla mnie jest przerażająca ale 24 cale robią swoje. Na pewno miło by się na nim pracowało:)
Postów: 51
Data dodania: 16-04-2008 22:27
Witam,
Ja mam 22 cale NEC i szczerze nie narzekam, Fakt jest wiele lepszych monitorów ale przyznaje jak dla studenta jest wystarczajacy. Dla osoby już pracującej i zarabiającej odpowiednio można zainteresować się czymś ciekawszym i lepszym.
Podsumowując - najważniejsze jest zdrowie - ale za rozsądną cene :)
Postów: 106
Data dodania: 16-04-2008 22:58
Jak się już pracuje zowodowo dużo i zgarnia za projekty kilkadziesiąt tysięcy to zdrowie jest najważniejsze:) nawet żona czy narzeczona zadba o twoje zdrowie:)
Postów: 78
Data dodania: 18-04-2008 00:26
Każdy ma to na co go stać. To jest jak z samochodami, każdemu się podoba porsche nie każdy je ma, gdyby nas było stać na wypasiony sprzęt to bysmy wszyscy go mieli, jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma:)