Wypróbuj Solid Edge za darmo
SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Targi Innoform
Targi 3D SOLUTIONS – poznański know-how o branży druku 3D
Allplan 2013- Ilość odpowiedzi:1

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@3dcad.pl to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Allplan 2013
Data dodania: 09-10-2013 11:26
Witam,
Coś mi się wydaje, że albo Allplan jest tak bez awaryjny, że nikt nie porusza żadnych problemów, albo tak mało osób na nim pracuje. Ja osobiście od dłuższego czasu działam w tym środowisku. Pomimo mojego zadowolenia z pracy w tym programie, pojawia się pewna przeszkoda. A mianowicie zestawienie stali zbrojeniowej. Przy użyciu jednej z dostępnych opcji jakim jest zestawienie pozycji wraz z kształtami prętów brak zestawienia wagowego. Można oczywiście wygenerować kolejną tabelką gdzie ta masa będzie podana, jednak wykonawca chce mieć jasno określone wszystko w jednym opracowaniu. Macie jakieś pomysły jak to ugryźć??
Pozdrawiam
Paweł
Data dodania: 10-10-2013 11:20
Szanowny Panie,
w programie Allplan istnieje możliwość modyfikowania istniejących legend. W pierwszej kolejności należy skopiować wybraną legendę do katalogu Biuro (funkcja Zarządzanie legendami, stylami opisu). A następnie skorzystać z narzędzia Modyfikuj legendę.
Więcej informacji można znaleźć na: http://kge.pl/upload/Allplan_-_legends.pdf
W obecnej chwili podręcznik jest dostępny tylko w języku angielskim:
Pozdrawiam, Rafał
Data dodania: 22-10-2013 09:49
Bardzo dziękuję za pomoc. Legendę można zatem formować w dowolny dla siebie sposób.

Mam jeszcze jeden problem, a mianowicie ściany których dolna krawędź znajduje się na jednym poziomie, natomiast górna jest w skosie, np. ściany dochodzące do więźby dachowej, oraz płyty skośne, np płyty pochylni. Wiem, że w 2013 pojawił się moduł rampa, ale nie zawsze jestem w stanie wykonać płytę na za pomocą tego modułu. Czy są jakieś inne możliwości??
Pozdrawiam,
Paweł
Data dodania: 12-11-2015 22:28
Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy da się w Allplanie (2015) wymodelować kratownicę? Mogłaby składać się ze słupów i belek, ale jakoś nie umiem ich nachylić. A może jest specjalna funkcja do kratownic? Proszę o pomoc, jeśli ktoś tu jeszcze zagląda.
Napisz odpowiedź
Nieznajomy musisz być zalogowany aby napisać odpowiedź.
E-mail:
Hasło: