Wypróbuj Solid Edge za darmo
Additive Manufacturing Meeting 2017
Targi Innoform
Targi 3D SOLUTIONS – poznański know-how o branży druku 3D
SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Podwodne roboty zaprojektowane w SOLIDWORKS

SOLIDWORKS i ergoszkielet Strong Arm

21.09.2016 Skomentuj pierwszy
SOLIDWORKS Success Story - DPS Software

Rozwiązania SOLIDWORKS pomagają w tworzeniu ergoszkieletu minimalizującego ryzyko obrażeń przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. Firma Strong Arm Technologies wykorzystała narzędzia SOLIDWORKS do projektowania, analizy i symulacji procesu formowania wtryskowego w trakcie tworzenia ergoszkieletu Strong Arm, który minimalizuje wpływ podnoszonych ciężarów, ułatwiając utrzymanie poprawnej pozycji i zmniejszając zmęczenie.

To właśnie firma Strong Arm Technologies i ich ergoszkielet były inspiracją do tematu przewodniego tegorocznej konferencji DPS Forum 2016 – "SOLIDWORKS – projektujemy dla ludzi"

Wyzwanie:

Stworzenie ergoszkieletu odmieniającego dynamikę procesu podnoszenia ciężkich przedmiotów poprzez zmniejszenie obciążenia rąk, a tym samym minimalizującego ryzyko obrażeń, które mogą wystąpić podczas podnoszenia.

Rozwiązanie:

Wdrożenie rozwiązania do projektowania SOLIDWORKS, narzędzia analizy SOLIDWORKS Simulation oraz oprogramowania SOLIDWORKS Plastics Professional.

Korzyści:

  • Zdobycie nagrody w wysokości 100 000 USD w konkursie MassChallenge Accelerator
  • Przyspieszenie procesu iteracji projektów
  • Zwiększenie szansy na wdrożenie projektu do produkcji
  • Poprawa efektywności projektowania

Ojcowie Seana Pettersona i Justina Hillery’ego pracowali fizycznie, a ten wysiłek odbił się negatywnie na ich zdrowiu w późniejszych latach. Sean i Justin są studentami Instytutu Technologii w Rochester. Motywowani doświadczeniem swoich ojców, obaj projektanci współpracowali nad rozwinięciem pomysłu Pettersona dotyczącego ergoszkieletu ułatwiającego podnoszenie ciężkich przedmiotów, który zminimalizowałby ryzyko wystąpienia obrażeń podczas pracy i ułatwiłby życie pracowników fizycznych.

Ich pasja i zaangażowanie zaowocowały utworzeniem spółki Strong Arm Technologies, Inc. oraz powstaniem ergoszkieletu Strong Arm. Wiele zawodów, takich jak praca w dokach przeładunkowych, przechowalniach bagażu i magazynach, wymaga podnoszenia ciężkich przedmiotów. Z badań wynika, że pracodawcy wydają 50 miliardów USD rocznie na świadczenia dla pracowników, którzy odnieśli obrażenia wskutek nieprawidłowego podnoszenia ciężarów. Ergoszkielet Strong Arm jest wyposażony w system linek, który minimalizuje wpływ podnoszonych obciążeń, ułatwiając utrzymanie poprawnej pozycji i zmniejszając zmęczenie.


Oficjalny Dostawca SOLIDWORKS w Polsce - DPS Forum 2016

Projekt poprawienia bezpieczeństwa osób pracujących z ciężkimi przedmiotami spotkał się z tak dużym zainteresowaniem odbiorców, że firma Strong Arm Technologies wygrała w 2012 roku 100 000 dolarów w konkursie MassChallenge Accelerator. Dopracowanie prototypu ergoszkieletu Strong Arm i stworzenie z niego produktu na rynek masowy wymagało rozwiązania szeregu problemów technicznych. Niezbędne stało się wdrożenie najnowszych narzędzi do projektowania, analizy i przygotowania procesów produkcyjnych.

SOLIDWORKS projektowanie 3D, analizy, symulacje

Firma Strong Arm Technologies wybrała następujące rozwiązania SOLIDWORKS  pomocne w optymalizacji działania produktu: oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS, narzędzia do analizy SOLIDWORKS Simulation oraz aplikacja do symulacji formowania wtryskowego SOLIDWORKS Plastics Professional. Rozwiązania SOLIDWORKS wdrożono, ponieważ są łatwe w obsłudze i zawierają szereg zintegrowanych narzędzi do projektowania i analizy, które były niezbędne do dopracowania produktu i wprowadzenia go na rynek.

„Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS zyskaliśmy możliwość skutecznego komunikowania się z producentami, dostawcami oraz partnerami z branży projektowania użytkowego” — mówi Sean Petterson. „Pełny dostęp do rozwiązań SOLIDWORKS pozwolił nam zdobyć trzy patenty, przygotować produkt do premiery rynkowej i kontynuować opracowywanie dodatkowych produktów”.

Przyśpieszenie procesu projektowania produktów

Z pomocą rozwiązań SOLIDWORKS firma Strong Arm Technologies sprawnie przygotowała 22 iteracje ergoszkieletu. Model V22™ stał się samodzielnie zasilanym egzoszkieletem. Nowa technologia wspiera układ szkieletowo-mięśniowy, ułatwiając podnoszenie cięższych przedmiotów, a tym samym zapewniając większe bezpieczeństwo podczas pracy. To pierwszy na świecie ergoszkielet przeznaczony do podnoszenia i przenoszenia ciężarów. Ten produkt tworzy całkowicie nową kategorię sprzętu ochrony osobistej, który jednocześnie zwiększa efektywność pracownika.

„Nasz produkt wymaga precyzji” — podkreśla Sean Petterson. „Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS mogliśmy szybko przygotować prototypowe części na drukarkach 3D, przyspieszając proces iteracji niezbędnych do zapewnienia, że nasze urządzenie będzie pasować do każdego kształtu i rozmiaru ciała. Musieliśmy przebadać wiele kombinacji materiałów i elementów, a narzędzia SOLIDWORKS znacznie przyspieszyły i ułatwiły to zadanie”.

„Możliwość przygotowania prototypowych części niewielkim kosztem jest bardzo ważna, ponieważ umożliwia weryfikację ich wyglądu i działania bez produkowania elementów formowanych wtryskowo” — dodaje Sean Petterson. „Wdrożenie oprogramowania SOLIDWORKS pozwoli nam sporo zaoszczędzić na etapie opracowywania produktu”.

Lżejszy, mocniejszy i efektywny produkt

Firma Strong Arm Technologies połączyła techniki tworzenia rzeczywistych prototypów z funkcjami analizy dostępnymi w oprogramowaniu SOLIDWORKS Simulation, aby stworzyć lżejszy, mocniejszy i efektywny produkt. „Z pomocą narzędzia SOLIDWORKS Simulation przeprowadziliśmy analizę obciążeń statycznych w celu sprawdzenia wpływu obciążeń na elementy plastikowe produktu” — mówi inżynier Jordan Darling. „Symulacja w połączeniu z testami prototypów pozwoliła nam zoptymalizować rozkład obciążeń tak, aby nacisk był wywierany wyłącznie na określone, strategiczne obszary klatki piersiowej”.

Strong Arm SOLIDWORKS Simulation Case Study

„Dzięki takiemu podejściu mogliśmy zmniejszyć ciężar i rozmiar poszczególnych części, jednocześnie zapewniając ich wytrzymałość, niezbędną do poprawnego funkcjonowania” — dodaje Jordan Darling.

Optymalizacja pod kątem produkcji

Firma Strong Arm Technologies nie tylko zoptymalizowała efektywność produktu, ale także przygotowała projekt do produkcji za pomocą narzędzia SOLIDWORKS DFMXpress, a następnie wprowadziła dodatkowe optymalizacje za pomocą narzędzia do analizy formowania wtryskowego SOLIDWORKS Plastics Professional.

„Po zoptymalizowaniu działania produktu trzeba jeszcze ułatwić jego produkcję i montaż” — mówi Michael Kim, wiceprezes ds. technicznych. „Musimy zadbać o obniżenie kosztów produkcji i montażu licznych elementów składających się na gotowy produkt bez pogarszania jego efektywności. Rozwiązania SOLIDWORKS do analizy, projektowania z optymalizacją pod kątem produkcji i symulacji formowania wtryskowego pozwalają nam przygotować dopracowany i trwały produkt przy niewielkim nakładzie kosztów”.

„Na przykład oprogramowanie SOLIDWORKS Plastics umożliwia przeprowadzenie wirtualnej symulacji formowania wtryskowego części i rozpoznanie potencjalnych problemów z wypełnieniem form lub kątami zbieżności, zanim zainwestujemy w produkcję” — dodaje Michael Kim. „Dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS do obsługi procesów produkcyjnych zoptymalizowaliśmy cały proces produkcji, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze podczas współpracy z partnerami z branży wytwórczej”.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: