Drukarki tworzone pod konkretne zamówienia

18.10.2016 Skomentuj pierwszy

Dzisiaj druk jest możliwy na prawie każdym materiale. Jednak by wydruk był wysokiej jakości i trwały, trzeba dobrać do tego odpowiednią maszynę i właściwie ją skonfigurować. Dlatego firma Oxiprint, która pojawi się w strefie wystawców DPS Forum, postawiła na produkcję maszyn drukujących dostosowanych do konkretnych potrzeb użytkowników jako alternatywę dla drukarek dostępnych na rynku. Przeczytajcie naszą rozmowę.

Jako nieliczni w Polsce oferujecie maszyny drukujące, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Jesteście w stanie je modyfikować i zmieniać funkcje tak, by wydruk był możliwy na różnych materiałach i powierzchniach. Dlaczego zdecydowaliście się na prowadzenie biznesu o takim profilu?

Drukarki dostępne na rynku mają ograniczone możliwości, są produkowane taśmowo, więc jakakolwiek modyfikacja i dostosowanie ich do swoich potrzeb jest bardzo trudna, jeśli nie niemożliwa. My, zamiast masowej produkcji postawiliśmy na dostarczanie drukarek, które są tworzone pod konkretne zamówienie, bo wychodzimy z założenia, że każdy klient ma inne potrzeby. Nasze maszyny są w pełni dostosowane do tych potrzeb. Drukarki mogą być skonfigurowane pod druk na konkretnym materiale czy podłożu. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że sprzęt będzie działał zgodnie z ich wymaganiami.

Obecnie, dzięki rozwojowi druku cyfrowego drukować można prawie na wszystkim. Jednak by wydruk był wysokiej jakości i trwały, trzeba dobrać do tego odpowiednią maszynę i właściwie ją skonfigurować. Oxiprint oferuje właśnie takie rozwiązania.

Nasza firma powstała na początku 2016 roku z pasji, przyjaźni i wiedzy o druku cyfrowym. Oxiprint tworzą ludzie z solidnym, wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu i świadczeniu usług związanych z drukiem cyfrowym. Co ważne, jesteśmy polskim producentem, maszyny są projektowane, wytwarzane i montowane w naszej firmie. Dysponujemy też rozbudowanym warsztatem mechanicznym, wyposażonym w niezbędne urządzenia do obróbki skrawaniem, gięcia i cięcia blach oraz profesjonalną drukarkę 3D.

Do jakich branż skierowana jest oferta Oxiprint?

Jak już wspomniałem, drukować można na prawie każdej powierzchni – zaczynając od długopisów, kubków i innych gadżetów, poprzez aluminium, metal, a kończąc na wielkoformatowych powierzchniach, frontach meblowych, szkle, kamieniu czy nawet na produktach spożywczych. Dlatego rozwiązania dostarczane przez Oxiprint mogą być z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży reklamowej, przemyśle tekstylnym, chemicznym, opakowaniowym, meblarstwie, branży poligraficznej, cukiernictwie czy na potrzeby branży artystycznej.

Jesteśmy w stanie tak skonfigurować maszyny, by druk był możliwy na konkretnym materiale i podłożu. W zakres takiej konfiguracji wchodzi dostosowanie pola roboczego drukarki w trzech wymiarach, zastosowanie odpowiedniego atramentu, odpowiadającego specyfice  podłoża czy obiektu drukowanego, sprofilowanie urządzenia pod konkretne medium oraz, co najważniejsze, opracowanie technologii zabezpieczenia wydruku.

Dzięki temu klient otrzymuje sprzęt, na którym może drukować wydajniej i w lepszej jakości, niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania ze standardowych drukarek dostępnych na rynku. Dodatkowo, oprócz dostarczenia samego sprzętu oferujemy szkolenia z obsługi maszyny i serwis.

Na waszych drukarkach można drukować „w” i „na” materiale. Czym różnią się te dwie techniki?

Drukowanie w strukturze materiału ( tzw. drukowanie „w”) oznacza wykorzystanie naturalnej porowatości powierzchni do wytworzenia wydruku wewnątrz porów. Technologia ta polega na odpowiednim dopasowaniu wielkości kropli atramentu i dobraniu go w taki sposób, aby jego napięcie powierzchniowe utrzymało go w porach i pozwoliło go zabezpieczyć. Materiały zadrukowane „w” charakteryzują się wytrzymałością strefy zadrukowanej większą niż powierzchnia materiału – czyli można zdrapać wierzchnią warstwę materiału, ale nie wydruk, który jest niezwykle trwały. Przykładem wydruków „w” jest dostarczana przez nas technologia nadruku w anodowanym aluminium czy piankach poliuretanowych.

Drukowanie „na” polega na utworzeniu nadruku na materiale nieporowatym i zabezpieczenie go przed zdrapaniem i promieniami UV.

Pojawicie się w strefie wystawców podczas tegorocznego DPS Forum, razem z innymi innowacyjnymi polskimi firmami, które oferują usługi i produkty związane z najnowszymi technologiami.

Podczas DPS Forum zaprezentujemy ofertę Oxiprint, uczestnicy będą mogli zobaczyć możliwości produkowanych przez nas drukarek. Obecność na konferencji to też okazja do tego, by poznać nowinki ze świata skanowania i druku 3D. Ta branża rozwija się w Polsce bardzo szybko. Wydaje się, że znaleźliśmy niszę na rynku, w której z powodzeniem działamy. Jednocześnie wciąż rozwijamy naszą firmę – już niedługo będziemy mieć do dyspozycji halę produkcyjną, zwiększymy też ofertę Oxiprint o nowe maszyny drukujące.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na DPS Forum.

 

DPS Forum 2016 odbędzie się w środę, 26 października na Stadionie PGE Narodowym. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: