CC OPEN DAYS 2024

Analiza statyczno-wytrzymałościowa i obliczanie betonu

29.07.2016 Skomentuj pierwszy

Oprogramowanie firmy Dlubal Software przeprowadza analizę statyczno-wytrzymałościową konstrukcji z betonu zbrojonego oraz sprężonego zgodnie z Eurokodem 2.

Oprócz Eurokodu istnieją normy amerykańskie, szwajcarskie i chińskie, które są dostępne w RFEM/RSTAB, z których możecie skorzystać do przeprowadzenia analizy części z betonu zbrojonego takich jak sufity, belki, słupy i inne elementy konstrukcyjne.

Możecie także obliczyć elementy fundamentów takie jak stopy fundamentowe, płyty fundamentowe i inne. W ten sposób możliwe jest płynne planowanie konstrukcji z betonu zbrojonego.

Hotel w Davos, Szwajcaria, analiza przeprowadzona w RFEM

Analiza nieliniowa betonu zbrojonego w RFEM

Aby przedstawić zachowanie konstrukcji z betonu zbrojonego w sposób jak najbardziej zbliżony do rzeczywistości, RFEM zapewnia możliwość przeprowadzenia analizy nieliniowej. Moduł dodatkowy RF‑CONCRETE NL przeprowadza analizę nieliniową, fizycznie i geometrycznie, powierzchni z betonu zbrojonego oraz konstrukcji belkowych. Moduł dodatkowy RF‑CONCRETE Deflect pozwala przeprowadzić analizę analityczną odkształceń konstrukcji płytowych wykonanych z betonu zbrojonego.

 

Graficzne wyświetlenie szerokości spękań obliczonych nieliniowo w RFEM

Okna wyników pokazują wyniki analizy nieliniowej: zniekształcenia, naprężenia betonu i stali, szerokość i głębokość spękań oraz odległość między nimi. Dodatkowo można obliczyć sztywność nieliniową w RFEM i zastosować ją w dalszych obliczeniach w RFEM.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024