Wypróbuj Solid Edge za darmo
IV edycja programu Profesjonaliści dla Profesjonalistów

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@3dcad.pl to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Targi Innoform
Targi 3D SOLUTIONS – poznański know-how o branży druku 3D
Targi Kielce - STOM i Wirtoprocesy 2017
SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17

IV edycja programu Profesjonaliści dla Profesjonalistów

25.04.2013 Skomentuj pierwszy

„Profesjonaliści dla profesjonalistów” to program, który TopSolution stworzyło w celu organizacji spotkań przedstawicieli branży meblarskiej na terenie całej Polski. Firmy, które otworzyły się na innowacyjne rozwiązania, prezentują je i udowodniają, że wprowadzenie nowoczesnych technologii w fabryce mebli, może przynieść realne zyski.

W tym roku TopSolution połączyło siły z firmą FELDER. Tegoroczna edycja "Profesjonalistów dla profesjonalistów" będzie miała miejsce podczas dni otwartych u jednego z największych dostawców maszyn na terenie Polski. Współorganizatorami przedsięwzięcia są firmy Prossper (dystrybutor 3DDisto) oraz PROFES (wyłączny partner KAIZER Institute).

Zakres tematyczny spotkania:

  • CAD/CAM/ERP/MRP
  • nowoczesne maszyny CNC i ich sterowanie w meblarstwie
  • integracja rozwiązań informatycznych
  • pomiary 2D/3D
  • technologia sterowanie i kontroli produkcji
  • optymalizacja procesów produkcyjnych

Gospodarzem tegorocznej edycji będzie rodzinne przedsiębiorstwo z Hall w Tyrolu Felder KG prezentujące się na światowym rynku jako Felder-Gruppe, z markami Felder, Format-4 i Hammer. Paleta produktów obejmuje ponad sto różnych modeli obrabiarek do drewna, w dowolnej klasie wydajności i cenowej dla odbiorców z rzemiosła i przemysłu.

Wraz ze standardowymi, wysokiej jakości maszynami do obróbki drewna oraz wydajnymi obrabiarkami specjalnymi takimi jak: okleiniarki, pilarki do rozkroju płyt, centra obróbcze CNC uzupełnione o oprogramowania, przyszły odbiorca otrzymuje kompleksowe rozwiązania w myśl motta „wszystko z jednej ręki”. Felder Group Polska dociera do klientów z 10 salonów w kraju i oferuje bogaty asortyment, kompetentne doradztwo oraz rozbudowaną bazę serwisową, co sprawia, że w przeciągu 13 lat istnienia na polskim rynku stał się zaufanym partnerem handlowym małych i dużych zakładów stolarskich.

Jednym ze współorganizatorów czerwcowego seminarium jest firma Prossper, autoryzowany dystrybutor 3D Disto. 3D Disto to nowoczesny system pomiarowy szwajcarskiej firmy Leica Geosystems. Urządzenie zostało zaprojektowane do odwzorowywania i mierzenia skomplikowanych obiektów i pomieszczeń. Otwarty system daje możliwość integracji z różnymi środowiskami softwarowymi dzięki czemu stał się łącznikiem pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym.

Niezwykle prosta, intuicyjna obsługa pozwala wykonać pracę jednoosobowo skupiając się na najważniejszych elementach realizowanego projektu. Podczas seminarium, będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób można precyzyjnie wykonać pomiar obiektu lub pomieszczenia. Zobaczymy przykładowe wykorzystanie urządzenia w różnych zastosowaniach pomiarowych.

Do przedsięwzięcia przyłączyła się także firma KAIZEN Institute, Poland Operations. Jest ona organizacją o zasięgu światowym doradzającą przedsiębiorstwom zlokalizowanym w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Doświadczenie z różnych branż i projektów wymieniane jest pomiędzy wszystkimi Instytutami na całym świecie. Od 2004 r. wyłącznym Partnerem KAIZEN Institute Consulting Group w Polsce jest firma szkoleniowo-doradcza PROFES, która dostarcza polskim przedsiębiorstwom metody i narzędzia. KAIZEN, z których skorzystało wiele firm światowej klasy. KAIZENInstitute wspomaga przedsiębiorstwa każdej wielkości z każdej gałęzi przemysłu, w tym również przedsiębiorstwa usługowe.

Podczas prezentacji przedstawimy elementy filozofii KAIZEN w optymalizacji produkcji w odniesieniu do branży meblarskiej. Pokażemy jak przy minimalnych nakładach inwestycyjnych osiągnąć następujące rezultaty : wzrost produktywności, redukcję kosztów i poprawa płynności finansowej, redukcję stanów magazynowych (ilościową i wartościową), poprawę jakości i elastyczności dostaw oraz poprawę kompetencji i motywacji pracowników.

Tegoroczna edycja programu „Profesjonaliści dla profesjonalistów” będzie również doskonałą okazją do sprawdzenia jak jak działa zintegrowany system CAD/CAM w połączeniu z maszynami. Podczas seminarium, na żywo, zostanie wykonany na maszynie Felder technologiczny projekt przygotowany w oprogramowaniu TopSolid Wood przez grupę Projektanci Mebli – projektantów współpracują z zakładami produkcyjnymi na zasadach outsorcingu.

Goście specjalni:

Przybycie do Żor potiwerdził prof. dr hab. Jerzy Smardzewski, kierownik Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wybitny specjalista z zakresu systemów CAD/CAM/ERP, doskonały wykładowca, praktyk i doradca.

Wykłady poprowadzą także teoretycy z warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - prof. dr hab. inż. Piotr Beer, kierownik Ktedry Technologii, Organizacji i Zarządzania w Przemyśle Drzewnym oraz dr inż. Marcin Zbieć, kierownik Zakładu Konstrukcji i Technologii Wyrobów z Drewna.

Gościem specjalnym seminarium będzie Albert Bykowski, konstruktor z ZPHU BYKOWSKI, rodzinnej firmy zajmującej się produkcją schodów i mebli kuchennych. ZPHU BYKOWSKI to zakład idący z duchem czasu, stosujący w praktyce oprogramowanie TopSolid Wood oraz skanery 3D Disto. Albert Bykowski opowie o kwestiach związanych z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań w zakładzie.

Termin spotkania: 7-8 czerwca 2013

W celu zgłoszenia uczestnictwa w czerwcowym seminarium, prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: marketing@topsolution.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: