Wypróbuj Solid Edge za darmo
Additive Manufacturing Meeting 2017
Targi 3D SOLUTIONS – poznański know-how o branży druku 3D
SOLIDWORKS WORLD 2017 #SWW17
Podwodne roboty zaprojektowane w SOLIDWORKS

Strata Foto 3D CX 2 v2 generuje modele 3D na podstawie zdjęć

29.09.2009 Skomentuj pierwszy
Strata, firma zajmująca się głównie poszerzaniem zestawu i możliwości narzędzi projektantów 3D, wydała swój kolejny produkt - Strata Foto 3D CX 2. Ta nowa wersja programu Foto 3D czyni generowanie modeli 3D ze zdjęć jeszcze prostszymi, umożliwiając także wykorzystywanie ujęć z filmów wideo, jak i oczywiście ze zdjęć standardowych. Opatentowana technologia Foto 3D zrewolucjonizowała tworzenie modeli 3D na podstawie obiektów ze świata realnego, a wersja 2 programu wynosi tą technologię na nowy poziom.

Dzięki Strata Foto 3D CX do przenoszenia obiektów ze świata realnego do w pełni  wirtualnych modeli 3D wystarcza zwykły aparat cyfrowy. Foto 3D jest idealnym rozwiązaniem do modelowania skomplikowanych obiektów, kształtów organicznych, form o niewyraźnych, wygładzonych konturach, czy elementów wykonanych ręcznie. Dzięki dołączonej do programu wtyczce można powiązać Foto 3D z Adobe Photoshop-em.

 
 
Ta zabawka została sfotografowana zwykłym aparatem cyfrowym, następnie przy pomocy prostego w użyciu interfejsu Foto 3D, na wykonanych zdjęciach zostały naniesione specjalne znaczniki.

Ostatnim krokiem było automatyczne stworzenie powierzchni i tekstur 3D w programie Strata Foto 3D CX 2.
Nowością w Strata Foto 3D CX 2 jest możliwość używania obrazów pochodzących z różnych źródeł, włączając w to aerofotografię, klatki z filmów i zdjęcia bardzo dużych obiektów Kluczowe cechy można teraz zaznaczać na zdjęciach specjalnymi „pinezkami”, a mniejsze obiekty można nadal umieszczać na nadrukowanym szablonie, co znacznie udoskonala proces automatyzacji.Modele wykonane w Foto 3D nadają się idealnie do projektowania opakowań, tworzenia gier, ilustracji, katalogów internetowych i innych, podobnych zastosowań. Jednym z głównych wyzwań w świecie projektów wirtualnych jest tworzenie modeli 3D realnych obiektów. Mogą to jednak bez problemu robić użytkownicy systemów takich, jak Second Life. Dzięki tym systemom mogą oni szybko opracowywać nowe projekty bez posiadania umiejętności i czasu, jakich wymagają tradycyjne narzędzia do modelowania 3D.

Strata Foto 3D potrafi eksportować dane do standardowych formatów i może być powiązany ze Strata Design 3D CX™, a także innymi pakietami 3D. Modele mogą być importowane do Strata Live 3D, dzięki któremu w interaktywny sposób mogą być wyświetlane na stronach internetowych, w wirtualnej przestrzeni 3D. Inne dostępne formaty importu to flash oraz Adobe Acrobat PDF (w żadnym z tych wypadków nie potrzebujemy wtyczek).

Strata Foto 3D to jedna z odnóg opatentowanej technologii opracowanej przez Canon i Creative Dimension Software. “Możliwość wykorzystywania standardowych aparatów cyfrowych do tworzenia modeli 3D jest wprost cudowna.” twierdzi Ken Bringhurst, prezes firmy Strata. “Dzięki Foto 3D CX 2 proces ten stał się niezwykle prosty, a jego rezultatem są modele o jeszcze wyższej jakości, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniej wersji programu. To naprawdę ważny element w naszym pakiecie narzędzi Strata 3D CX Suite.”.
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: