https://www.plm.automation.siemensPobierz infografikę wyzwania projektowe
SolidCAM MillTurn

Edgecam: Zastosowanie Asystenta Zestawów narzędzi

09.01.2017 Skomentuj pierwszy

Cykl Obróbka wgłębna

Uruchamiając Panel startowy Edgecam’a mamy dostęp do różnych funkcjonalności. Jedną z nich jest Asystent zestawów narzędzi, dzięki niemu jeszcze przed rozpoczęciem planowania obróbki w możemy wybrać i odpowiednio dostosować narzędzia, które później zastosujemy do wygenerowania ścieżek narzędzi. Po uruchomieniu opcji wyświetli się nam okno składające się z dwóch obszarów Plan i Narzędzia. Aby stworzyć nowy Plan należy kliknąć na [Plan] a następnie [Dodaj].

Skrawanie

W wyświetlonym oknie wprowadzamy wymagane parametry, a następnie wybieramy [OK].

Obróbka wgłębna z Edgecam

Skrawanie

Nowo utworzony plan zostanie wyświetlony na liście z lewej strony. Aby dodać narzędzie należy zaznaczyć utworzony plan a następnie wybrać dostępne narzędzie z listy po prawej stronie lub utworzyć nowe. Po wybraniu narzędzia klikamy [Dodaj…].

Skrawanie

Dodając narzędzie automatycznie otworzy się kolejne okienko gdzie należy zdefiniować takie parametry jak Nr narzędzia oraz pozostałe parametry jeśli jest to konieczne.

Skrawanie

Kiedy mamy już wybrane i dostosowane wszystkie narzędzia klikamy dwukrotnie lewym klawiszem myszy na nowo utworzonym Planie “Toczenie”. Przechodząc na zakładkę Narzędzia mamy wgląd do wszystkich dodanych narzędzi. Akceptujemy okno i przechodzimy do tworzenia sekwencji.

Skrawanie

Przechodząc do Głównego okna Edgecam’a i wybierając z zakładki Ustawienia Twórz sekwencję > Nowa sekwencja toczenia. W wyświetlonym oknie z prawej strony możemy wybrać jako zestaw narzędzi nasz nowo utworzony, dzięki czemu po wybraniu Magazynu narzędzi na zakładce Obróbka wyświetlą nam się tylko zdefiniowane przez nas narzędzia.

Skrawanie

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: